Drań

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę mojej ulubionej autorki i cała jestem w skowronkach. Powieść jak się spodziewałam okazała się fenomenalna, niezwykle ciekawa i nawet nie tak brutalna, do czego zdążyła nas przyzwyczaić Bojar.

Ta historia jest zupełnie inna, wstrząsa, porusza czytelnika, rozdziera serce i bez ostrzeżenia wdziera się do zakamarków duszy. Uroniłam kilka łez, gdyż niektóre momenty bardzo mnie wzruszyły, a emocje jakie wtedy mną zawładnęły trzymały w swych szponach do ostatniej stronicy.

Bardzo życiowa treść przedstawia życie Magdy, której los nie szczędził przykrości, bólu, strachu, nerwów i odbierał to co dla niej najcenniejsze. Po śmierci męża zostały jej tylko bliźniaczki, które chciała odebrać jej mściwa teściowa. By temu zaradzić zmuszona jest przyjąć ofertę bogatego Daniela i jego narzeczonej Sylwii. W zamian za pieniądze, dach nad głową i ochronę, Magda ma zostać surogatką i urodzić Trzydziestoczterolatkowi upragnionego dziedzica. Z ciężkim sercem i wieloma wątpliwościami podpisuje umowę iście z piekła.

Dlaczego Daniel chce zdobyć potomka w ten sposób? Czy kobieta zajdzie w ciążę i urodzi mu dziecko? Do czego zostanie zmuszona i ile będzie musiała znieść upokorzeń?

Agnieszka w pozytywny sposób zaskoczyła mnie tą pozycją. Po kilku stronach wciągnęła mnie ta książka, wręcz zahipnotyzowała i nie mogłam się od niej oderwać. Pochłonęłam ją na raz jak zwykle zarywając spanie, ale historia jaką poznałam była tego warta.

Styl, jakim posługuje się autorka jest niezwykle przystępny, plastyczny i tak lekki, że kartki same przewracają się. Kreacja postaci zasługuje na ogromne brawa. Silni, różnorodni, realni, prawdziwi bohaterowie, po przejściach, z problemami, dobre i złe charaktery, które ścierają się ze sobą uatrakcyjniają powieść i przypadają do gustu.

Podziwiałam Magdę, jej upór, konsekwentne działania, pokorę, skromność i poświęcenie. By ochronić ukochane córeczki jest gotowa na wszystko, mimo że gra w której zmuszona jest brać udział dogłębnie ją rani i obdziera z godności. Niezwykle ciekawił mnie Daniel, jego oziębłość, wywyższanie się, brutalne traktowanie ludzi. Zrozumiałam go dopiero, gdy otworzył się przed Magdaleną i podzielił się przejmującą przeszłością.

Jeśli zastanawiacie się, w którym momencie stał się takim cynicznym skurczybykiem, to koniecznie sięgnijcie po tę lekturę i zagłębcie się w niezwykle dynamicznej oraz zaskakującej fabule. Nie obawiajcie się nudy, tylko przygotujcie się na pasjonującą opowieść, która wstrząśnie wami i da wiele do myślenia.

Uważam, że warto przeczytać "Drania", ja szczerze polecam.

Informacje dodatkowe o Drań:

Kup książkę Drań

Nikita
Agnieszka Kowalska-Bojar0
Okładka ksiązki - Nikita

Książka zawiera sceny przemocy, treści kontrowersyjne i wulgaryzmy. Czytasz ją na własną odpowiedzialność. Nie jest przeznaczona dla czytelników poniżej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;