Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach

„Historia Kopciuszka jest dowodem na to, że nowa para butów może zmienić twoje życie.”

Takie hasło zdobi drzwi mojej garderoby, więc wydaje się, że lektura „Drugiej szansy” Marcie Steele to "strzał w dziesiątkę". I rzeczywiście ta historia idealnie wpisuje się w moje klimaty. Ale czy nowa para butów, a dokładniej wiele nowych par jest w stanie odmienić życie trójki dobrych przyjaciół pracujących w sklepie obuwniczym Chandlera w Hedworth, któremu grozi likwidacja?…

Riley, Dan i Sadie od lat pracują w tym renomowanym salonie, który od osiemdziesięciu już lat istnieje na lokalnym rynku. Niestety odkąd interes przejęła Suzanne – córka ostatniego właściciela, obroty spadają, a firmie grozi bankructwo. Właścicielka nie ma pojęcia o prowadzeniu firmy, wywiera ogromną presję na personel i oczekuje cudów nie pozwalając na żadne zmiany.

Riley to urodzona organizatorka, ma wiele pomysłów i z pasją podchodzi do każdego przedsięwzięcia. Jako kierowniczka sklepu doskonale zdaje sobie sprawę z tragicznej kondycji firmy i chce postawić na nowości i marketing w celu uratowania Chandlera. Niestety blokowana nieustannie przez Suzanne nie może wprowadzać w życie swoich planów. Jedynym sposobem na przełamanie piętrzących się trudności jest działanie na własną rękę, trochę poza szefową, a trochę z jej ogólnym przyzwoleniem. Dzięki zaangażowaniu i przebojowości Riley oraz pomocy oddanych jej przyjaciół udaje się bohaterom wzbudzić zainteresowanie sklepem nie tylko lokalnej społeczności, ale także daleko poza granicami Hedworth. Mają w tym swój udział media oraz portale społecznościowe, które wiodą prym w propagowaniu przedsięwzięcia. Jednak tak jak medal ma dwie strony, tak sława ma dobre i złe oblicze…

„Druga szansa” Marcie Steele nie jest opowieścią wybitną, nie „rzuca na kolana”, ale z pewnością można z nią miło spędzić czas i zrelaksować się po ciężkim dniu. Tym bardziej, że autorka ma prawdziwy dar opowiadania. Czytając tę powieść czułam się jakbym płynęła przez kolejne strony niczym łódź unosząca się na falach, które z wolna i stopniowo przybliżają ją do brzegu. Tyle, że ja wcale nie jestem pewna, czy chciałam osiągnąć ląd.

„Druga szansa” to ujmująca opowieść o pięknej przyjaźni, która połączyła kilka bliskich sobie osób. To rewelacyjna powieść o życiu i jego jasnych oraz ciemnych stronach. To niezafałszowana historia o sławie i cenie, jaką trzeba za nią płacić. To wreszcie słodko-gorzka, ale jednocześnie optymistyczna w swojej wymowie książka, której lektura pochłania bez reszty i pozostawia pole do własnych przemyśleń. Wiele tu emocji począwszy od euforii i radości, a na smutku i załamaniu kończąc. Niestety te wszystkie uczucia o których czytałam i z którymi przyszło ni się zmierzyć nie wniknęły do mojej duszy, pozostały jakby nieco z boku, a ja stałam się ich biernym obserwatorem. Moim zdaniem to jest główny mankament tej opowieści.

Z ciekawością sięgnęłabym po jakąś historię kryminalną pióra pani Marcie Steele. Zastanawiam się jak w tym przypadku autorka poradziłaby sobie z przekazem emocji, bo budowanie napięcia i snucie intryg na pewno wypadłoby bardzo dobrze.

Cieszę się, że mogłam poznać tę sympatyczną opowieść i mam nadzieję za jakiś czas sięgnąć po kolejne książki autorki. A miłośników powieści obyczajowych oraz lekkich, przyjemnych i niezbyt wymagających historii zachęcam do sięgnięcia po „Drugą szansę”. Z tą książką spędzicie naprawdę miły wieczór, a może nawet dwa…

Polecam serdecznie.

Informacje dodatkowe o Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-01-19
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: The Second Chance Shoe Shop
Dodał/a opinię: Poczytajka

Zobacz opinie o książce Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach

Kup książkę Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach