Dzieci fortuny

Dzieci fortuny, to kolejna część serii Czas niepokoju. Niezwykle żałuję jednak, że to pierwsza książka autorki którą miałam możliwość przeczytać. Nie znam pierwszego tomu serii, ale z pewnością będę chciała go nadrobić.
Autorka wraz z bohaterami zabiera nas w podróż do 1938 roku do Warszawy i Sopotu. Helena, Michał i Konrad, to trójka bohaterów wokół których skupia się główna akcja powieści. Jak mniemam to właśnie w Sopocie w pierwszej części serii Helena poznała się z Poldkiem, którego niespodziewanie spotyka ponownie. Jednak nic już nie jest takie samo, a w ich życiu nastąpiło wiele zmian, które uniemożliwiają im dalsze bycie razem. Michał również skrywa tajemnicę, która nie może ujrzeć światła dziennego, dla bezpieczeństwa jego samego. Napięta sytuacja spowodowana planowanymi atakami Niemiec na Polskę nie ułatwia sprawy. Każdy z obywateli chciałby żyć pełnią życia i jak najdalej odsuwa myśl o możliwości wybuchu wojny, starając się żyć normalnie. Akcja książki toczy się dwutorowo, bo również znajduje się w naszych latach, w których to potomkowie Heleny odkrywają przeszłość swoich dziadków. Julia z wielkim zaciekawieniem odkrywa przeszłość i poznaje dogłębniej swoich przodków.
Autorka dosłownie przenosi nas do przedwojennej Warszawy. Podczas czytania można czuć jakbyśmy sami uczestniczyli w akcji powieści.
Dla mnie to cudowna historia, która totalnie mnie pochłonęła. Bardzo polubiłam bohaterów powieści i z wielką przyjemnością poznam dalsze ich losy. Bardzo przypadło mi również do gustu pióro autorki, która pisze lekko, przyjemnie, choć porusza w książce również bardzo trudne tematy. Bardzo serdecznie polecam książkę, szczególnie tym, którzy bardzo lubią sięgać po literaturę z wojną w tle. W tym przypadku akcja nie skupia się wyłącznie na wojnie, a na bohaterach i ich losach, co zdecydowanie może się spodobać czytelnikom.
Dla mnie to naprawdę intrygująca i wciągająca historia, którą przeczytałam z wielką przyjemnością.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Dzieci fortuny:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-09-20
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Dzieci fortuny

Kup książkę Dzieci fortuny

SeeIT
Jagna Rolska0
Okładka ksiązki - SeeIT

Rok 2117. Ziemia to tykająca bomba, która niedługo ulegnie zniszczeniu. Ludzkość musi opuścić planetę i uciec na bezpieczne Arki. Rząd Światowy w imię...

Klątwa kani
Jagna Rolska0
Okładka ksiązki - Klątwa kani

Gina, znana gdyńska celebrytka, traci władzę w nogach w wypadku samochodowym, w którym ginie jej matka. Dziewczyna usiłuje poukładać sobie życie i trzymać...