Dzieciństwo sławnych ludzi

O "radioaktywnej" Marii i nie tylko...

Każdy kiedyś był dzieckiem, ale czy każdy ma szansę zostać sławnym człowiekiem... Z tej książki można się dowiedzieć, jakie zainteresowania od najmłodszych lat przejawiali i czym się bawili, m.in.: Maria Skłodowska-Curie, Leonardo da Vinci, Jane Austen, Albert Einstein, Wolfgang Amadeusz Mozart. Świetna lektura, która zachęca do tego, by się bawić!

Muszę przyznać, że Wydawnictwo Adamada bardzo dba o swoich młodych czytelników i to pod względem różnorodności tematyki, jak i pomysłowości formy publikacji. Tym razem otwierając książkę na dwóch kolejnych stronach mamy bardzo sympatyczne ilustracje, na których znajdują się znane światu osobistości w wersji kilkulatków, bawiących się swoimi ulubionymi zabawkami i beztrosko zdawałoby się zmierzających do osiągnięcia ważnych odkryć i dokonań. Żeby było ciekawiej, nie dostajemy gotowego rozwiązania, kim jest dana postać. Najwięcej frajdy moim zdaniem sprawia właśnie ta zagadkowa forma, która pozwala najpierw poznać zainteresowania bohatera i ciekawostki na jego temat. Jak już przeczytamy wszystkie informacje o konkretnej osobie/osobach, przychodzi czas na sprawdzenie swoich typów poprzez... odsłonięcie skrzydełek (!), których jest w sumie 22. Przyznaję szczerze, że nie okazałam się mistrzem w rozpoznawaniu sławnych osobistości. Tym bardziej doceniam tę pozycję, bo nic mnie tak nie cieszy jak zdobywanie nowych, niezwykle interesujących informacji.

Zgodnie z kategorią znalezioną na stronie wydawnictwa książka jest skierowana do dzieci 6-8-letnich. Uważam jednak, że starsi uczniowie szkoły podstawowej również mogliby z niej korzystać, a przekonałam się o tym jak zaczepnie spytałam córki o to czy wie, komu zawdzięczamy możliwość oglądania filmów. Okazało się, że znała odpowiedź nie tylko to pytanie, ale znała również innych bohaterów "Dzieciństwa sławnych ludzi". Nie wiedziała za to, czym się oni bawili, gdy jeszcze nie byli znani. Uważam, że ta książka mogłaby być ciekawym urozmaiceniem lekcji chociażby poprzez wprowadzenie na początku zajęć zagadki (fragmentu książki) dotyczącej wybranej osoby i z tego powodu polecam publikację nauczycielom, którzy poszukują inspiracji i lubią urozmaicenia.

Książka jest naprawdę warta uwagi, ponieważ w przystępny, humorystyczny sposób przybliża nam wiele ciekawych faktów, które mogą się przydać w wielu codziennych sytuacjach.

A Wy wiecie, który uczony, zgodnie z głoszona legendą, dokonał swojego wielkiego odkrycia podczas kąpieli?

Informacje dodatkowe o Dzieciństwo sławnych ludzi:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2021-09-23
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tłumaczenie: Piotr Salewski
Ilustracje:Tomáš Tůma
Dodał/a opinię: paulinarobak

Tagi: dla dzieci

Zobacz opinie o książce Dzieciństwo sławnych ludzi

Kup książkę Dzieciństwo sławnych ludzi

Forget Me Not