Dziedzictwo krwi

Tom 1 cyklu Dziedzictwo krwi

Jedyną nadzieją oskarżonej o morderstwo księżniczki Anastazji jest Ramson Złotousty, który według opowieści potrafi znaleźć każdego.
Ana natomiast musi znaleźć prawdziwego sprawcę.
Aby odzyskać dobry honor i uratować kraj, zaczyna zadawać się z chłopakiem, który ma jej pomóc.
On nie wie jednak, że dziewczyna ukrywa jedno z najpotężniejszych powinowactw na świecie.
Świat wykreowany w tej powieści jest niesamowity. Bardzo chętnie poznawałam politykę Cesarstwa Cyrilyjskiego i odkrywałam nowe miejsca, podróżując razem z bohaterami.
Anastazja to naprawdę świetnie wykreowana postać, która ma określone cele, do których dąży. Z resztą tak samo jak Ramson.
Wspaniali są zarówno oni, jak i ich relacja, która rozwija się powoli i naturalnie.
Dodatkowo bardzo cieszy mnie to, że mieliśmy opowiedziane wydarzenia z ich przeszłości. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć, co wpłynęło na nich przed laty oraz ukształtowało ich charaktery.
Co sprawiło, że podążyli, bądź zbłądzili na ścieżki, na których znaleźli się, gdy ich poznajemy.
Jednak moim ulubionym wątkiem jest ten fantastyczny.
Bo powinowactwo w tej książce jest wykreowane niesamowicie.
Cała hierarchia społeczeństwa, na dole której znajdowali się ludzie z niecodziennymi zdolnościami była naprawdę okrutna. Autorka przedstawiła to w taki sposób, że ciężko było nie współczuć bohaterom, którzy cierpieli tylko przez to, że urodzili się z pewnego rodzaju "mocą".
Bardzo zaintrygował mnie też wątek starego przyjaciela Any i jego grupy. Mam nadzieję, że będzie to rozwinięte w kolejnych częściach, po które z pewnością sięgnę!
Ocena: 8/10

Informacje dodatkowe o Dziedzictwo krwi:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-07-31
Tytuł oryginału: Blood Heir
Tłumaczenie: Maria Smulewska
Dodał/a opinię: Julka2021

Zobacz opinie o książce Dziedzictwo krwi

Kup książkę Dziedzictwo krwi

Karmazynowe rządy
Amelie Wen Zhao0
Okładka ksiązki - Karmazynowe rządy

Trylogia ,,Dziedzictwo krwi", tom III Kochacie Sarah J. Maas i jej Szklany tron? Wkrótce pokochacie Amélie Wen Zhao! Anastazja Michajłowna, Czerwona...

Czerwona Tygrysica
Amelie Wen Zhao0
Okładka ksiązki -  Czerwona Tygrysica

Z całej cyrilyjskiej rodziny cesarskiej przeżyła tylko Ana. Pozbawiona tronu, tytułu i sojuszników musi znaleźć sposób, by odzyskać władzę i uniknąć okrutnej...