Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie

Hej Kochani :) Chyba każde z nas w dzieciństwie miało wizję, że będzie Wojownikiem Ninja. Za mojej młodości kultowy film “Karate Kid” rozbudzał tego typu fantazje. Niby pokolenie zupełnie inne jest obecnie ale pewne marzenia pozostają takie same.

Marcusa Emersona znamy już dobrze z wspomnianego u mnie nie raz, Dziennika Youtubera. Tym razem głównym bohaterem jego książki nie jest Davy Spancer. Poznajemy tu jedenastoletniego Chase’a Coopera. Jak sam mówi o sobie - jest zwyczajnym, niezbyt popularnym chudzielcem, nowym uczniem w szkole, który kocha ciasteczka oreo, komiksy oraz horrory. Chłopiec jest zestresowany, w nowej szkole zna tylko swoją kuzynkę Zoe i z jej pomocą, powoli odnajduje się w nowym otoczeniu. Już pierwszego dnia w szkole, chłopiec otrzymuje zaskakującą propozycję przystąpienia do klubu ninja. Jednak żeby do niego dołączyć musi spełnić pewne warunki, które nie do końca mu odpowiadają.

Książka na swój sposób ukazuje dylemat wyboru pomiędzy dobrem, a złem. Ku czemu skłoni się bohater ? Czy podejmie niekoniecznie moralne wyzwanie by zostać członkiem Klubu Ninja ? Co okaże się ważniejsze?

Po raz kolejny Emerson stworzył historię, która uczy. Tu młodzi czytelnicy przekonują się, że kłamstwo nie tylko w przysłowiu, ma krótkie nogi, że przyznanie się do winy nie jest łatwe ale konieczne i wymaga odwagi.

Widzimy tu też czym dla dziecka jest przeprowadzka. Jak ta decyzja rodziców odbija się na nich, jakie wyzwania przed nimi stawia.

Fajna i jak zawsze zabawna książka, która z pewnością wciągnie młodych czytelników w wieku od 8 do może nawet 13 lat. Ale niewątpliwie zaciekawi też i starszych. Nie ma tu elementów komiksu ale są nawiązujące do historii ilustracje. Czyta się ekspresowo, chyba że przerywają ją ataki śmiechu. Syn zadowolony, teraz czeka już na kontynuację dwóch serii Marcusa 🙂

Dziękujemy za egzemplarz do recenzji, Wydawnictwu Muza.

Informacje dodatkowe o Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-02-22
Tytuł oryginału: Diary of a 6th Grade Ninja vol. 1
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie

Kup książkę Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie

Dziennik Youtubera. Głód zwycięstwa
Marcus Emerson0
Okładka ksiązki - Dziennik Youtubera. Głód zwycięstwa

Cześć, to znowu ja, czyli Davy Spencer! I wiecie co? Wciąż spoko ze mnie gość i tym razem naprawdę stanę się supergwiazdą YouTube'a. Mam już nawet...

Dziennik Youtubera. Nie ma sprawy
Marcus Emerson0
Okładka ksiązki - Dziennik Youtubera. Nie ma sprawy

Cześć, oto JA, Davy Spencer! Rozkręcamy imprezę? Jesteście gotowi na kolejną dawkę pożywnych treści dla waszych gałek ocznych? NIE MA SPRAWY!Trzymajcie...