Dziesięć poniżej zera

Dziesięć poniżej zera
Autor: Whitney Barbetti

"To zobojętnienie emocjonalne. Tak powiedziała terapeutka, kiedy wyznałam jej, jak niewiele czuję. Moje emocje zawsze były niewyraźne, mgliste i ulotne. Czułam je krótko i w niewielkim natężeniu. Przypominały pierwsze krople deszczu, które spadają na twoje czoło przed ulewą. Zastanawiasz się wtedy, czy to na pewno deszcz? Czy zacznie padać? W moim przypadku nigdy nie padało."

Kiedy ogień spotyka wodę...

Tak strasznie chciałam dać niższą ocenę tej opowieści... ale się nie dało.

Ten, kto przeżył miłość od pierwszego wejrzenia, porażającą jak piorun i kompletnie niezrozumiałą, obezwładniającą i hipnotyzującą, doskonale będzie wiedział, o czym jest ta książka. Tylko, że tu dochodzi jeszcze... ostateczność. I wyrok.

Młodzieżówka. Ale z tym głębokich i ambitnych. Dużo scen seksu, co wyjątkowo mi nie przeszkadzało, a wręcz współgrało z szalejącymi w tej historii emocjami.

Narracyjna rewelacja - czyta się jednym tchem. Błyskawicznie.

Są sceny chwilami irytujące i niedojrzałe, ale śladowe ich ilości:)

BARDZO dobra. BARDZO.
******************************************************
"Nazywam się Parker. Moje ciało jest oszpecone bliznami, pamiątkami ataku, którego nie pamiętam. I nie chcę pamiętać. Wolę obserwować życie, niż go doświadczać.
Ludzie dookoła śmieją się, całują, rozmawiają – a ja jestem sama, w kącie, obserwując, jak żyją. Nie zależy mi na nikim i niczym. Czuję tylko jedną emocję. To irytacja. I czuję ją bardzo często.

Jeden SMS wysłany pod niewłaściwy numer okazał się moją zgubą.
Ma na imię Everett i jest wrednym, natrętnym, aroganckim facetem, który narusza moją osobistą przestrzeń. A co najgorsze: sprawia, że znów coś czuję.
Zawsze jest ubrany na czarno, jak gdyby wybierał się na pogrzeb. Pewnie dlatego, że tak jest. Everett umiera. Z tego powodu chce spędzić ostatnie chwile swojego życia żyjąc, naprawdę żyjąc. I zmusza mnie do tego samego. Abym zmierzyła się z demonami, które zdusiłam głęboko w sobie. Rani mnie, pomaga mi, uzupełnia mnie. Umiera."

Fragment i promocje: http://mniejniz0minirecenzje.blogspot.com/2018/04/dziesiec-ponizej-zera-whitney-barbetti.html

Informacje dodatkowe o Dziesięć poniżej zera:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-03-28
Tytuł oryginału: Ten Below Zero
Tłumaczenie: Dorota Lechowicz
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: Matylda Saresta

Zobacz opinie o książce Dziesięć poniżej zera

Kup książkę Dziesięć poniżej zera

Praktyczne myślenie: najlepszy zabójca marzeń i dobrej zabawy.

Po co walczyłaś tak mocno, skoro żyjesz tak słabo.