Dziewczyna z Berlina

Wielka odwaga i miłośc osadzona w rozdartym wojną Berlinie.

Akcja książki rozgrywa się na przestrzeni wielu lat. Zaczynając w 1936 roku, a kończąc na 1948 roku.
W nazistowskim Berlinie mieszka Liesel Scholz. Jej życie jest bezpieczne i pełne przywilejów, ponieważ jej ojciec pracuje dla nowego rządu jako chemik.
Przypadkowe spotkanie z córką ich żydowskiej gosposi tylko utwierdza Liesel w przekonaniu, że coś jest nie tak. Brutalny rząd nazistowski nie szczędzi nikogo, a inni ludzie wokół niej nie są tak bezpieczni jak ona.
Liesel postanawia pomóc Rose, mimo ogromnego ryzyka.
1946,Frankfurt
Amerykański kapitan Sam Houghton przyjeżdża do Niemiec, by odnaleźć prominentów nazistów i doprowadzić do ich procesów. Zatrudnia Annę, która jest tłumaczką. Stają się sobie bliscy, a jemu nie daje spokoju tajemniczość i smutek Anny.
Czy uda mu się odkryć co skrywa Anna?
"Dziewczyna z Berlina" to kolejna powieść z gatunku, który uwielbiam czytać i pochłaniam jak świeże bułeczki.
Można by powiedzieć, że powieść o tej tematyce mnożą się w błyskawicznym tempie i w sumie są o tym samym.
Otóż tutaj dostajemy piękna, wzruszającą i nietuzinkową powieść z perspektywy naszej bohaterki, która mieszka w nazistowskich Niemczech i to na niej skupiona jest uwaga. To jej życie i wszystko co ją spotyka poznajeny od strony mieszkanki Berlina i tego do czego dąży obecny rząd.
To powieść ukazująca determinację i niebywałą odwagę tamtego czasu, tamtych wydarzeń i tamtego brutalnego świata, który jest w jakiś sposób aktualny nadal.
To powieść, która pozostaje w pamięci na długo.
Jeśli lubicie książki o tematyce osadzonej w realiach drugiej wojny światowej to lektura idealna.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z Berlina:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-04-27
ISBN: 9788381959391
Tytuł oryginału: Th e Girl From Berlin
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dziewczyna z Berlina

Kup książkę Dziewczyna z Berlina

Biznesmen z Mediolanu
Kate Hewitt0
Okładka ksiązki - Biznesmen z Mediolanu

Znany włoski milioner Alessandro di Agnio w jednej z kawiarni zwraca uwagę na piękną kelnerkę, Meghan Selby. Za namową przyjaciela postanawia zatrudnić...

Pianistka i francuski hrabia
Kate Hewitt0
Okładka ksiązki - Pianistka i francuski hrabia

Abigail Summers, młoda pianistka światowej sławy, podczas swego koncertu w Paryżu zauważa na na widowni niezwykle interesującego bruneta. Jego niebieskie...