Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Tom 1 cyklu Nikita

"Cała sztuka to nie pomylić fantazji z rzeczywistością i nie zgubić siebie... czy własnego wyobrażenia o sobie. Czasami trudno to rozróżnić."

Akcja powieści "Dziewczyna z dzielnicy cudów" rozgrywa się w Warsie oraz Sawie dwóch alternatywnych światach, podzielonych rzeką Wisłą. W jednym z nich znajduje się tytułowa Dzielnica Cudów, której życie za sprawą magii utknęło w latach 30tych ubiegłego wieku.

Bohaterką książki jest Nikita, dziewczyna z gorzką i owianą różnymi tajemnicami przeszłością oraz mocnym, intrygującym charakterem. Nikicie zostaje przydzielony nowy partner Robin. Chłopak swoją tajemniczością wzbudza w bohaterce same sprzeczne uczucia, które będzie musiała przezwyciężyć, by zbudować szczerzą i zaufaną relację. Niedaleki czas po tym zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka, dobra znajoma Nikity - Zelda.
W trakcie okazuje się, jednak że to nie porwana dziewczyna jest prawdziwym celem porywacza. Dalej rozwijającą się akcja powieści, bardzo zaskakuje i wciąga.

"Dziewczyna z dzielnicy cudów" to pierwszy tom bardzo dobrze zapowiadającej się serii książek Anety Jadowskiej. Autorka zabiera nas w świat wielu wątków popkulturowych, niecodziennych zdarzeń i bohaterów i fascynujący świat magii.

Wielkiego uroku i bogactwa oprócz treści dodają też przepiękne ilustracje zawarte w książce, stworzone przez Magdalenę Babińską.
Treść książki oraz ilustracje tworzą ciesząca oko czytelnika kompozycje, godną poświęcenia uwagi.

Podsumowując książka bardzo mi podobała się, można powiedzieć, że podbiła moje serce. Z wielką chęcią będę śledziła dalsze losy Nikity.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z Dzielnicy Cudów:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2016-09-01
ISBN: 978-83-7924-620-5
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Molikksiazkowyy

Zobacz opinie o książce Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Kup książkę Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Wilk w owczej skórze
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Wilk w owczej skórze

W życiu Dory Wilk wiele się zmieniło po sprawie z magiem (opisanej w „Złodzieju dusz”). Mieszka w Thornie, próbuje znaleźć swoje miejsce...

Afera na tuzin rysiów
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Afera na tuzin rysiów

Bywają miłe miasta. Są też te uzbrojone w kły i pazury, jak Wars i Sawa. Idealne dla kobiety, która poluje na potwory. Nikita, do niedawna członkini Zakonu...