Dziewczyna ze słonecznikiem

Kilka słów o historii, można by powiedzieć zwyczajnej, o ludziach i ich bolączkach, o ich zmaganiach z losem, ale #dziewczynazesłonecznikiem wcale nie była prozaiczna.

To opowieść o artystycznych duszach. Co prawda to sztuki wizualne wiodą tutaj prym, ale delikatne słyszalne dźwięki również można tutaj odnaleźć ❤️

Młoda dziewczyna, Łucja obcuje ze sztuką cały czas, prowadzi bowiem warsztaty artystyczne w miejscowym ośrodku kultury. Kacper zaś nie potrafi odnaleźć „własnego ja” w swoich „poczynaniach z pędzlem”. Wszystko za sprawą jego ojca, znanego malarza, który w zasadzie od zawsze krytykuje absolutnie każde, choćby najmniejsze dzieło syna. Chłopak kompletnie traci wiarę w siebie… ale na szczęście na jego drodze staje owa dziewczyna, dzięki której powoli otwiera się na swoją pasję. W to wszystko wplątany jest również Bonio, muzyk, który rozkręca swoj zespół, przyjaciel Kacpra i chłopak, który stara się o względy Łucji…

To opowieść pełna kolorów, choć początkowo przeważają głównie odcienie czerni i szarości. Z biegiem czasu paleta barw obrazująca życie bohaterów zaczyna się rozrastać.

Od pierwszej strony bardzo kibicowałam Kacprowi. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy to najbliżsi podcinają skrzydła w dążeniu do spełnienia marzeń. Każdy z nas może popełniać błędy, w każdej kwestii życiowej, a rodzic powinien naprowadzić, wskazać lepszą drogę, wesprzeć i poratować dobrym słowem. Niestety chłopak bardzo długo żył w cieniu apodyktycznego ojca ukrywając przed światem swój prawdziwy język artystyczny.
Autorka kolejny raz sprawiła, że emocje, które pojawiły się podczas lektury były bardzo silne. Choć dzielnie trzymałam się do końca to ostatnio zdanie wywołało u mnie potok łez.
W tej historii nie tylko sztuka jest ważna i to jak może połączyć ze sobą ludzi, ale również kwestie rodzinne i tajemnice ukrywane latami, które w końcu i tak ujrzą światło dzienne powodując przy tym wiele bólu.

To idealna propozycja na ciepły letni wieczór pełna gorzkiego smaku, ale również słodkości ❤️

Informacje dodatkowe o Dziewczyna ze słonecznikiem:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2022-06-15
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dziewczyna ze słonecznikiem

Kup książkę Dziewczyna ze słonecznikiem

Ty nie będziesz szczęśliwa z bujnym wrzosem albo dumnym tulipanem. Piękna róża nie obejmie cię kolcami, a goździk szybko uschnie. Musisz odnaleźć drugi słonecznik. Taki, który cię wesprze, gdy zabraknie słońca, abyście razem mogli wzrastać.

- Wiesz, co robią słoneczniki, jeśli nie znajdują słońca? - Spojrzała w stronę córki, która pokręciła lekko głową. - Zwracają się ku sobie nawzajem - dokończyła myśl.

Herbaciarnia pod Jaśminem
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Herbaciarnia pod Jaśminem

Są takie chwile, kiedy tracimy nadzieję i potrzebujemy kogoś, kto zagości w naszym życiu niczym smak uzdrawiającej i aromatycznej jaśminowej herbaty. Życiowe...

Czas wyborów. Pensjonat na wzgórzu. Tom 2
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Czas wyborów. Pensjonat na wzgórzu. Tom 2

Druga część serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu. Lato w pensjonacie na wzgórzu trwa. Patrycja, Klaudia i Martyna postanawiają wspólnymi siłami...