Ekspozycja

Data wydania: 2015-08-12
ISBN: 978-83-8075-021-0
Dodał/a opinię: Magdalena Barwińska
Tom 1 cyklu Wiktor Forst

Autor zaczyna od razu ostro, pokazując zamordowanego mężczyznę, bez żadnych wyraźnych wskazówek. Jednak to jest dopiero przedsmak problemów w jakie wpada komisarz i jego partnerka. Czym głębiej w tekst, tym wydarzenia stają się bardziej makabryczne i przerażające. Wydawałoby się, że bohaterowie mają przeciw sobie cały świat, a jedynie własnym siłom, sprytowi i szczęściu zawdzięczają wygraną.

Trup ściele się gęsto, a przesłanki, jakie znajdują bohaterowie wiodą ich w bardzo różne zakątki świata. W pewnym momencie czułam się, jakbym czytała kolejną książkę Dana Browna, z tajemnicą Kościoła i niespodziewanymi odkryciami, które mogą zburzyć Jego podwaliny. Później autor przenosi ciężar opowieści w zupełnie nowe rejony, pokazuje krzywdy historyczne, które do dziś nie zostały zapomniane. Akcja mknie bardzo wartko, ciężko się od niej oderwać, jak również przewidzieć, co powoduje mordercą.

W pewnym momencie miałam wrażenie, że odkrywanie mordercy stało się sprawą drugorzędną, a ważniejsze jest przeżycie oraz ucieczka. Bohaterowie przeżywają bardzo niebezpieczne przygody, które w każdej chwili mogły zakończyć ich życie.

Autor podejmuje również temat, który budzi bardzo duże uczucia, a jednocześnie każe się zastanowić, czy każda zbrodnia jest zła, a może pewne sytuacje mogą sprawić, że śmierć, zabójstwo, mord, można w jakiś sposób wytłumaczyć. Czy są takie sytuacje, które niwelują winę zbrodniarza?

Ostatecznie, kiedy wydawałoby by się, ze wszystkie karty zostały odkryte, a bohaterowie mogą odsapnąć, autor stworzył TO zakończenie. Niespodziewane - to za słabe określenie. Zakończenie, które wywraca do góry nogami całą historię i sprawia, że chce się teraz, natychmiast sięgnąć po kolejny tom i sprawdzić, czy to wszystko było przywidzeniem, czy jednak wydarzyło się naprawdę. Rzeczywiście mocne i trudno je zapomnieć.

Kup książkę Ekspozycja

Zobacz opinie o książce Ekspozycja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - W kręgach władzy. Pakiet w Kręgach Władzy: Wotum nieufności, Większość bezwzględna, Władza absolutna

Bestsellerowa seria political fiction, ,,Wotum nieufności", ,,Większość bezwzględna" i ,,Władza absolutna"! Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się...

Turkusowe szale. Audiobook
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Turkusowe szale. Audiobook

Długo oczekiwane wznowienie jednej z pierwszych powieści Remigiusza Mroza! "Polskie lotnictwo na Zachodzie to nie tylko Dywizjon 303. "Turkusowe szale"...

Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;