Elektryzujące gry logiczne

Znacie to uczucie, gdy otwieracie przesyłkę i nagle okazuje się, że rzeczywistość znacznie przerosła Wasze oczekiwania? Ja tak miałam właśnie w przypadku "Elektryzujących gier logicznych". Złożyło się na to kilka rzeczy:
- po pierwsze: wielki format,
- po drugie: bardzo sprytnie umieszczone wszystkie akcesoria niezbędne do gier i to w taki sposób, by zminimalizować możliwość zagubienia poszczególnych elementów,
- po trzecie: na początku myślałam, że cena jest trochę wygórowana, ale jak zobaczyłam całość na własne oczy i dotarło do mnie, że często jedna gra tyle kosztuje (tu jest ich aż 8) to zmieniłam zdanie,
- po czwarte: oszczędność miejsca (wyobraźcie sobie 8 pudełek z planszówkami - trochę miejsca zajmują te kartony, a tu jedna, ale za to konkretna książka!).

Przykładowe gry:
- KOSMICZNY SPACER,
- UCIECZKA ZLABORATORIUM,
- MOLEKULARNE WYZWANIE.
Są wśród nich m.in. takie, które ćwiczą umiejętności rachunkowe, zdolność koncentracji, spryt, cierpliwość, działania strategiczne. Gwarantuję, że u niektórych dzieci same nazwy wywołują uśmiech na twarzy i tajemniczy błysk w oku ;)

Jeśli ktoś chciałby się doszukać minusa to może, jeśli planuje przeznaczyć "Elektryzujące gry logiczne" dla większej grupy osób (np. jako element wyposażenia świetlicy, klasy itp.), ponieważ zdecydowana większość rozgrywek jest przeznaczona dla dwóch uczestników.

Książka z pewnością sprawdzi się jako prezent dla dzieci od szóstego roku życia (grając z czterolatkiem musiałam nieco modyfikować niektóre zasady, ale zabawa i tak sprawiała nam wiele radości). Dołączone elementy stanowią dodatkową okazję do pielęgnowania nawyku odkładania rzeczy na właściwe miejsce oraz ćwiczą zdolności manualne. Jest to świetne rozwiązanie dla miłośników gier logicznych. Publikacja to tak naprawdę 8 gier łączących w sobie trening umiejętności matematycznych, planowania i myślenia strategicznego, a to wszystko w formie dużej i solidnej książki, która oprócz wspaniale i pomysłowo zilustrowanych plansz z dokładnymi instrukcjami zawiera również żetony, pionki, a nawet... kostkę do gry. Pewnie zastanawiacie się, jak to możliwe. Ja sekretu nie zdradzę, ale "Elektryzujące gry logiczne" gorąco polecam! ;)

OSTRZEŻENIE!
"TA KSIĄŻKA GROZI ZNACZĄCYM WZROSTEM MOŻLIWOŚCI UMYSŁOWYCH GRACZY, JAK RÓWNIEŻ NIEUNIKNIONYM ROZWOJEM ICH ZDOLNOŚCI PLANOWANIA ORAZ UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH I JĘZYKOWYCH. KRÓTKO MÓWIĄC ZAPEWNIA INTENSYWNY TRENING SZARYCH KOMÓREK POPRZEZ GRĘ I ZABAWĘ!" - oby były tylko takie zagrożenia ze strony gier kierowanych do dzieci i młodzieży 😉

Informacje dodatkowe o Elektryzujące gry logiczne:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2021-10-22
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Dodał/a opinię: paulinarobak

Tagi: dla dzieci gry logiczne

Zobacz opinie o książce Elektryzujące gry logiczne

Kup książkę Elektryzujące gry logiczne