reklama

Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788328715844
Liczba stron: 336
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: MariaAntonina

Ocena: 5.38 (13 głosów)

Od lat zastanawiam się co takiego jest w dynastii Windsorów, że lubimy o niej czytać, słuchać i odkrywać ją na nowo. Ma to duży wpływ na fakt, że każda pozycja książkowa o tej słynnej rodzinie cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest z książką Marka Rybarczyka. Kto jak nie on, wieloletni dziennikarz BBC, zna zawiłe losy rządów królowej Elżbiety II. Czuć w tej książce ducha prasowej relacji i bardzo mi się to podoba. Ani przez chwilę nie jest nudno. Historia prowadzona chronologicznie z dużą ilością faktów i ciekawostek, a także subiektywną oceną autora, pozwala nam jeszcze lepiej poznać sekrety Windsorów.
Twarde rządy królowej, jej bezwzględne oddanie się roli władczyni. Żyjący w cieniu mąż Filip, najstarszy syn Karol, jego żona królowa ludzkich serc Diana, ich synowie, wreszcie ich żony i dzieci- to główne postacie prezentowanej historii. Każdy z nich dołożył cegiełkę do skandali wybuchających w rodzinie, ale także do niesłabnącej pamięci o monarchii Wielkiej Brytanii.
Czy jednak jest to zmierzch dynastii? Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Moim zdaniem, mimo nieuchronnej zmiany na tronie ze względu na podeszły wiek królowej - dynastia przetrwa, pokaże swoją ludzką twarz i nie raz nas jeszcze zaskoczy.

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Kup książkę Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Tajemnice Windsorów
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Tajemnice Windsorów

„Tajemnice Windsorów” odsłaniają kulisy brytyjskiej dynastii. Korzystając z nowych prac historyków brytyjskich autor opisuje: tajemnice dworu...

Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?

W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, ale też atrakcyjna jak pin-up girl i zdyscyplinowana jak żołnierka. Zna się na koniach jak mało kto i zawsze...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy