Escape room

Data wydania: 2019-04-24
ISBN: 9788380742062
Tytuł oryginału: Escape room
Dodał/a opinię: Ovieca

Escape Room znam w sumie z doświadczenia. Kruszyn i nasz wspólny przyjaciel Gan, nie jednokrotnie szli bawić się w takie miejsce. Ja zgodnie ze swoimi przekonaniami zostawałam wtedy w kawiarni na gorącej czekoladzie z książką w dłoni. Zatem czymże mogła mnie uraczyć pozycja pani Megan? Otóż faktem, że takim miejscem dla naszych bohaterów okazała się być winda. Jak to mówią – „ciaśniej się już chyba nie dało”, ale zdecydowanie to był strzał w 10!

Przede wszystkim bardzo, ale to bardzo cieszy mnie, kiedy autorka jak i wydawnictwo nie boją się dosadnego, wulgarnego (oczywiście w ramach rozsądku) języka, który nadaje całej historii smaku. Całość mamy podzieloną na dwie części – retrospekcje życia nieżyjącej już pracownicy owej korporacji, oraz to co dzieje się teraz – w windzie. To doskonała przeplatanka, która pozwala nam zupełnie zapomnieć się w owej powieści. Bohaterowie, którzy stwarzali wokoło siebie nerwową atmosferę, którzy zrobili by każdą rzecz dla wzbogacenia się; fascynowali mnie od pierwszych stron swoim zakłamaniem, podstępami i sekretami. Tak bardzo różni, ale tak ogromnie do siebie podobni. Cała fabuła trzyma w napięciu, a czytelnik niemal boi się odłożyć książkę na bok, przyznam się szczerze, że osobiście nie lubię jeździć windami, a teraz to już zupełnie nie chcę tam dobrowolnie wchodzić =P

To naprawdę dobra książka, która pokazuje jak bardzo ludzie są w stanie pokładać sobie przysłowiową świnię tylko po to, by osiągnąć sukces i karierę. Jak w obliczu zagrożenia życia nadal skaczą sobie do gardeł, niżeli nawiązać współpracę. Bezwzględny świat finansów, bezkompromisowa winda i opowieść, której się już nie zapomni =)

Tagi: Thrillery prawnicze i polityczne

Kup książkę Escape room

Zobacz opinie o książce Escape room
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna