Ewangelia według gangstera

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, czytalam w każdej wolnej chwili. Do połowy gdzie byl przedstawiony zly świat czytało się ją jak jażdą inną książkę. Druga połowa szla mi nieco wolniej. Na początku musze przyznać nudziła mnie ta część o nawróceniu, wydawało mi się to niemożliwe, że taki człowiek zmienil swoje zycie w tak wielkim stopniu. W sumie nie on sam, a Bóg. Jestem osobą wierzącą, prawosławną i książka pogłębiła moją wiarę jeszcze bardziej. Na koniec przyznam, że Bóg tak chyba chcial, żebym ją przeczytała, ponieważ książka trafiła sama w moje ręce. Wygralam ją tutaj na granice.pl. Gdyby nie to, szanse byłyby minimalne na to, że usłyszałabym o niej, a nawet jeśli.. to być może nie sięgnęłabym po nią. Widocznie tak musiało być, że trafiła w moje ręce. Może to wskazówka od Boga ?

Informacje dodatkowe o Ewangelia według gangstera:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2017-01-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7502-588-0
Tytuł oryginału: From Gangland to Promised Land
Tłumaczenie: Krzysztof Bednarek
Dodał/a opinię: Gosia Stepaniuk

Zobacz opinie o książce Ewangelia według gangstera

Kup książkę Ewangelia według gangstera

Nikt nie stawia się facetowi z pistoletem w ręku. Możesz być wybornym bokserem, mistrzem karate czy żołnierzem jednostki specjalnej SAS, ale kiedy patrzysz w lufę wycelowanego w ciebie pistoletu, stajesz się nikim.

- I co powinien zrobić człowiek, kiedy jego życie okazuje się bezsensowne, kiedy wspomina tylko złe rzeczy, których się dopuścił? (...) - Nie możesz pozwolić, żeby twoim życiem władała przeszłość (...) Musisz kroczyć naprzód i zmagać się z przeciwnościami. Nie jesteś złym człowiekiem (...) Pozostaw przeszłość Panu Bogu.