Fałszywy pocałunek

Tom 1 cyklu Kroniki Ocalałych

Księżniczka Lia jest pierwszą córką domu Morrighan, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od obowiązków - pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rozbudza się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem, a drugi to zabójca, który ma za zadanie ją zamordować. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic - i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje.

Który to książe, a który zabójca? Autorka trzyma nas w napięciu przez połowę powieści i, gdy już myślimy, że wiemy kto kim jest okazuje się, że jednak nie. Niech nie zmyli Was opis to nie jest lekki romans oparty na trójkącie miłosnym. To fantastycznie wykreowany świat z odrobiną nienachalnej magii.

Lia jest księżniczką, którą nie obchodzą konwenanse, pragnie być kochana i wolna. Ma cięty język i barwną osobowość. Potrafi walczyć o swoje. Bardzo ją polubiłam. Kaden i Rafe to dwóch zupełnie innych od siebie mężczyzn. Silnych i niezłomnych. Jeden z nich to ten zły. Postaci m.in. Pauline, Berdi czy Dihary są fantastycznie wykreowane.
Autorka prowadzi narrację z perspektywy głownej bohaterki, księcia i zabójcy co daje czytelnikowi pełny przegląd sytuacji, która z rozdziału na rozdział rozkręca się. Świetnym pomyśłem jest wzbogaceni teksu o język głównej bohaterki - morrighański oraz Pieśń Vendy.

Kroniki Ocalałych to świetna powieść to wszystkich fanów połączenia fantastyki i romansu.

Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Informacje dodatkowe o Fałszywy pocałunek:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2017-08-03
ISBN: 978-83-6257-754-5
Tytuł oryginału: The Kiss of Deception
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Dodał/a opinię: nataliasz221

Zobacz opinie o książce Fałszywy pocałunek

Kup książkę Fałszywy pocałunek

Przebudzenie Jenny Fox
Mary E. Pearson0
Okładka ksiązki - Przebudzenie Jenny Fox

Siedemnastolatka budzi się ze śpiączki po wypadku. Mówią jej, że nazywa się Jenna Fox, ale to imię brzmi obco. Dziewczyna nie pamięta ani rodziców, ani...

Przysięga złodziei
Mary E. Pearson0
Okładka ksiązki - Przysięga złodziei

Kazi i Jase pokonali przeciwności losu. Wyszli z tej walki silniejsi i jeszcze bardziej w sobie zakochani. Czeka na nich nowe życie, w którym Ballengerowie...