Flying high

Tom 2 cyklu Hailee & Chase

Falling fast skończyło się w takim momencie, że jakbym nie miała pod ręką drugiego tomu byłoby ciężko .
Jeśli poznaliście już historię Hailee , Chase'a i reszty z pierwszej części to po drugą trzeba sięgnąć koniecznie i na pewno trzeba trzymać się tej kolejności.
Drugi tom to kolejna książka pełna emocji, wręcz takich rozdzierających, poruszających dogłębnie .

Książka obnaża wręcz oblicze depresji , oblicze żałoby w jej najdotkliwszej postaci, kiedy to tracimy kogoś, kto był wręcz częścią nas. Pokazuje przez co przechodzi osoba w depresji, jak ciężko jest z nią przetrwać każdy kolejny dzień. Nie wystarczy powiedzieć "ogarnij się" , nie wystarczy przytulić i poklepać po ramieniu. Autorka przedstawiła nam te chorobę tak dokładnie, że sama czułam się przytłoczona tym smutkiem , beznadzieją, brakiem chęci do życia jak Hailee. Dla niej akurat ratunkiem było Fairwood i nie mam tu na myśli tylko Chase'a. On sam też w tej części podejmuje decyzje, które zaważą na jego przyszłości. Czytając , byłam z niego dumna . Na początku miałam ochotę nim potrząsnąć, powiedzieć, żeby wziął w końcu się w garść i nie dał wiecznie za siebie decydować.
Chase i Hailee są głównymi bohaterami, ich przeżycia , rozterki, są na pierwszym miejscu ale nie da się też przeoczyć tych pozostałych bohaterów, którzy też wzbudzili sympatię, którzy odegrali w tych książkach ważną rolę, pokazali jak ważna i jak piękna może być przyjaźń. Czytając myślałam o tym ,jakby to było jakby w prawdziwym życiu ludzie się tak zachowywali, tak po prostu po ludzku, wrażliwie. Bo w tej książce są dramaty ale nie ma złych ludzi, wszyscy są tacy...wspaniali. Chciałoby się żeby było tak zawsze, nie tak, że ludzie przeżywają najgorsze chwile swego życia ale żeby mieli wokół siebie właśnie takie osoby, dzięki którym ten sens dalszego istnienia ponownie można zauważyć.

Informacje dodatkowe o Flying high:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2020-11-04
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: dla młodzieży

Zobacz opinie o książce Flying high

Kup książkę Flying high

Finding Back to Us. Tom 1
Bianca Iosivoni0
Okładka ksiązki - Finding Back to Us. Tom 1

EMOCJONALNA, ROMANTYCZNA, ROZDZIERAJĄCA SERCE - Bianca Iosivoni, autorka bestsellerowej serii ,,First" i dylogii ,,Hailee Chase" powraca z nową trylogią...

First Last Song
Bianca Iosivoni0
Okładka ksiązki - First Last Song

Mason i Grace studiują na tej samej uczelni, ale nie pozostają w żadnych zażyłych relacjach. Sytuacja zmienia się radykalnie, kiedy Grace postanawia nieco...