Frankly in Love

Tom 0 cyklu #GOYOUNG

Zazwyczaj jest tak, że powieści obyczajowe opisywanej na temat skomplikowanej młodzieżowej miłości z punktu widzenia autora i jego obserwacji bywają różnie ujęte.

David Yoon tym razem jako debiutant najnowszej powieści pt.'' Frankly in Love'' wyruszył w głęboki świat ludzi młodych, ich kultur społecznościowych, a przy okazji postawił głównego młodego, którym jest bohater Frank Li przed podjęciem trudnych decyzji, z jakimi musi się borykać, aby dokonać tych właściwych.

Na samym początku poznajemy środowisko społecznościowe, szkolne, rodzinne, w którym nasz główny bohater na co dzień uczestniczy.

Obserwujemy jego zachowanie, zainteresowania, sposób, w jaki rozmawia ze swoimi rówieśnikami i z jak wielką wyrażaną przez siebie młodzieńczą emocjonalnością potrafi, zachować i zastosować w niej lekką delikatność używając przy tym swojego młodzieżowego zasobu słów.

Brit Means jest natomiast w mojej ocenie bardzo sympatyczną, otwartą na nowe znajomości, dziewczyną, ale nie spełnia ona oczekiwań rodziców
Frank Li pod względem pochodzenia wedle zasad, jakie występują w jego koreańskich korzeniach.

Zagadką było dla mnie w tej powieści zachowanie i podejście do życia tajemnicze rodziców Frank Li. Cóż w tym jest złego, że można kochać prawdziwie, a nie wedle ustalonych zasad lub pod naciskiem kogoś.

To trudna sztuka pokochania kogoś i zaspokojenie ku radości rodzicom, którzy wiedzą, co jest dla nas najważniejsze. Niestety nie w każdym przypadku tak musi być.

Dobrze czytało mi się tę powieść pomimo początkowych problemów ze zrozumieniem całościowej jej treści.

Szczególną uwagę zwróciłam na podejście pozytywne nauczycieli do uczniów. Podobało się to młodzież, że może w szkole realizować się poprzez wzajemnie różnie prezentujące poziom relacje komunikatywne i wykonywanie wspólnie zadań domowych, co może prowadzić do skomplikowanych i zabawnych reakcji pełnych nietypowych zaskoczeń.

Wydawnictwu Dolnośląskiemu dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania powieści dla młodzieży autorstwa debiutującego David Yoona.

Polecam przeczytać tę powieść, a szczególnie młodzieży.

Informacje dodatkowe o Frankly in Love:

Kup książkę Frankly in Love

Super Fake Love Song
David Yoon0
Okładka ksiązki - Super Fake Love Song

Kiedy Sunny - samozwańczy nerd - poznaje Cirrus, jest pod wrażeniem jej pewności siebie i luzu. Gdy więc Cirrus omyłkowo sądzi, że czaderski pokój z gitarami...