Gdzie jest dukat Króla Zygmunta?

Tym razem główni bohaterowie wyjeżdżają na wakacje i nie mają w planach żadnych przygód. Mają spędzić czas w leśniczówce wujka Alicji. Jednak tajemnice ciągną się za bohaterami. W lesie jest kilka grup, jedną z nich są poszukiwacze skarbów, którzy szukają starych przedmiotów z czasów wojny, a drugą są motocykliści, którzy niszczą przyrodę. Bohaterowie postanawiają złapać łobuzów i oddać ich w ręce sprawiedliwości. Dodatkowo słyszą legendę o starym dukacie króla Zygmunta, których było wyrobionych tylko kilkanaście sztuk i podobnież gdzieś w tej okolicy został schowany. Czy bohaterom powiodą się się te misje? Czy dukat zostanie odnaleziony?

Za mną już kolejna książka Pana Artura i powiem Wam, że była świetna przygoda. Powieść nie skupia się tylko na szukaniu skarbu, ale również jak leśniczy mają ważną funkcję w naszym społeczeństwie. Przyroda sama siebie nie obroni, a ludzie to bezczelnie wykorzystują. Niszczą naturę i jeszcze się z tego cieszą.

Bohaterowie z każdą kolejną książką dorastają i ich podejście do niektórych spraw się zmienia. Wiedzą co jest w życiu ważne i że czasami sytuacja jest nie warta ryzyka. Chociaż nadal tajemnice, śledztwa i przygoda siedzą im we krwi i nie potrafią się temu oprzeć. To naprawdę dzielne i fajne dzieciaki, od których dzisiejsza młodzież mogłaby się wiele nauczyć.

Pan Artur napisał książkę, którą czyta się bardzo szybko. Od początku coś się dzieje, dlatego też ciężko się od niej oderwać. Fabuła została dobrze przemyślana i nie mamy w książce takich postojów, podczas których czytelnik się nudzi. Tu zostało wszystko przyjemnie wyważone i dlatego czytanie sprawiało jeszcze większą rozrywkę.

Podsumowując ta książka nieznacznie różni się od poprzednich autora, ale to wcale nie jest złe. Nadal byłam bardzo ciekawa jak potoczą się wszystkie wydarzenia, czy dzieciakom uda się znaleźć tak rzadki i cenny skarb i czy łobuzy zostaną złapane. Wam również zachęcam do lektury, bo spędzicie z nią kilka przyjemnych godzin i wiele dowiecie się z historii i z czasów wojennych. To powieść dla wszystkich fanów przygodówek, książek z wątkami historycznymi, tajemnic i pościgów. Powieść warta przeczytania i mam nadzieję, że Wy też po nią sięgniecie i się na niej nie zawiedziecie!

Informacje dodatkowe o Gdzie jest dukat Króla Zygmunta?:

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2020-05-06
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Zobacz opinie o książce Gdzie jest dukat Króla Zygmunta?

Kup książkę Gdzie jest dukat Króla Zygmunta?

Gdzie jest korona cara?
Artur Pacuła0
Okładka ksiązki - Gdzie jest korona cara?

Przygoda na obozie wspinaczkowym zamienia się w poszukiwanie skarbów. Igor chodzi do klasy z Moniką, ale zaczyna z nią rozmawiać dopiero na obozie w Zamku...

Gdzie jest dziewczyna z nutami?
Artur Pacuła0
Okładka ksiązki - Gdzie jest dziewczyna z nutami?

Powieść przygodowa dla dzieci i młodzieży. Kolejny tom przebojowej serii Artura Pacuły. Napięte żagle, jacht pędzący po falach i wiatr we włosach młodych...