George Sand i język wolności

"Zawody sercowe i rozstania to moja dieta."

Znacie George Sand? Słyszeliście kiedykolwiek o tej niezłomnej francuskiej pisarce, która przybrała męski pseudonim, aby jej książki mogły zostać wydane?

Przyznam, że jeszcze niedawno nie miałam pojęcia o tej postaci. Ale za sprawą książki "George Sand i język wolności" Beate Rygiert zostałam oczarowana jej historią. Zapewniam, że jak tylko ją poznacie - od razu ją polubicie!

"Była kobietą, która domagała się tych samych praw, którymi cieszyli się mężczyźni, nie rezygnując przy tym z roli matki. Była artystką, która chciała użyczyć swojego głosu wszystkim ludziom, którzy tak jak ona próbowali być sobą, ludziom, którzy cenili miłość bardziej niż konwenanse i mieli odwagę przekraczać granice."

George Sand to tak naprawdę Amantine Lucile Aurore Dupin (1804-1876) - francuska pisarka epoki romantyzmu, której powieści miłosne zostały w pewnym momencie umieszczone w indeksie ksiąg zakazanych. Ale za nim to się stało George zrobiła furorę we francuskiej socjecie. Wydając książki pod męskim imieniem udowodniła, że ma talent i lekkie pióro, którym przekonała do siebie rzeszę czytelników i czytelniczek. George zasłynęła też z dość luźnego jak na tamte czasy stylu życia. Chciała robić to, co mogli robić mężczyźni. Wychodziła poza schematy. Lubiła nosić spodnie i ubierać się w męskie stroje. Żeby zaimponować Chopinowi, pewnego razu ubrała się w biało-czerwony garnitur ... I tak zdobyła jego serce.

O tym właśnie jest powieść Beate Rygiert. Autorka opisuje losy George Sand z lat 1831-1839 i robi to w doskonały sposób. Poznajemy ją nie tylko poprzez jej burzliwe życie miłosne i romans z Chopinem ale przede wszystkim widzimy w niej kobietę wyprzedzającą swoje czasy, walczącą o swobodę bycia tym kim się chce i robienia tego, o czym się marzy.

George była matką, była pisarką, była kochanką. Do końca oddana tym, których kochała. Myślę, że autorce udało się bardzo dobrze sportretować postać George - ona dzięki tej książce wręcz ożyła. Świetnie się to czyta. Polecam Waszej uwadze ❤️.

Informacje dodatkowe o George Sand i język wolności:

Kup książkę George Sand i język wolności

Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości
Beate Rygiert0
Okładka ksiązki - Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości

Porywająca opowieść o jednej z największych wirtuozek wszech czasów. Lipsk, 1835 rok: szesnastoletnia pianistka Clara gra przed pełną salą. Od pięciu...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis