George Sand i język wolności

Kim był George Sand? A może bardziej kim była? George Sand a tak naprawdę Aurore Dudevant. Kobieta, pisarka skrywająca się pod męskim pseudonimem.

Francja. Okres między monarchią absolutną a republiką. Czasy, które ograniczały prawa i swobodę kobiet. Gdzie sukces odnieść mogli wyłącznie mężczyźni. Gdzie kobiety nie mogły nosić spodni, palić cygar, gdzie ze słowem kobiet niewiele się liczono. Aurore jednak znalazła na to sposób. Znalazła metodę na to by robić to, co chciała robić. A chciała pisać.

Książka w skrócie opowiada o jej sukcesie, o jej życiu prywatnym. Poznajemy ją nie tylko jako nieszczęśliwą mężatkę, kochającą matkę, kochankę młodszych od siebie mężczyzn, ale przede wszystkim poznajemy jej upór oraz oddanie w dążeniu do upragnionego celu.

Na początku miałam wrażenie, że nie polubię się z tą książką. Do połowy wydawała mi się mało interesująca, ale później na szczęście się w niej odnalazłam. Ubolewam jedynie nad tym, że tak mało było w niej jej związku George z Fryderykiem Chopinem gdyż ten wątek jak dla mnie ( obok jej burzliwego romansu z Alfredem de Musset) był jednym z ciekawszych. Dlatego czuję lekki niedosyt... Dlatego mimo wszystko "pianistka" tej autorki pozostaje dla mnie faworytką.

Informacje dodatkowe o George Sand i język wolności:

Kup książkę George Sand i język wolności

Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości
Beate Rygiert0
Okładka ksiązki - Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości

Porywająca opowieść o jednej z największych wirtuozek wszech czasów. Lipsk, 1835 rok: szesnastoletnia pianistka Clara gra przed pełną salą. Od pięciu...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis