Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu

UWAGA: zaburzenia odżywiania. Nie jest to książka dla każdego! Osoby, które mają problemy opisane w książce lub takie u siebie podejrzewają, powinny się zastanowić czy po nią sięgnąć.

Czy wiesz, że zaburzenia odżywiania są o najwyższym  wskaźnikiem śmi*rtelności ze wszystkich chorób natury psychicznej, a co 52 minuty w USA Umi*ra osoba z zaburzeniami odżywiania z powodu powikłań somatycznych lub samo*ó*stwa ?

Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu, to książka wobec której mam bardzo mieszane uczucia.

Z jednej strony cieszę się, że  końcu ktoś poruszył tak ważny temat, jakim są zaburzenia odżywiania. W końcu ktoś zaczyna o tym u nas mówić. Historie były poruszające i wywoływały we mnie wiele skrajnych emocji. Po niektórych zdaniach czy fragmentach potrzebowałam krótkiej przerwy.

Z drugiej, czuje niedosyt. Problem jest ogromny, ale nie był tutaj zbyt dogłębnie poruszony. Zabrakło mi też więcej historii związanych z innymi zaburzeniami, które są równie ważne.

Liczę, że na naszym rynku będzie pojawiać się więcej takich książek, które obalą wiele stereotypów, mitów i pomogą zrozumieć osoby chore.

Informacje dodatkowe o Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu:

Wydawnictwo: Wielka Litera