Głusza

🔥RECENZJA PRZEDPREMIEROWA🔥

Dzisiaj przychodzę do Was z książką, o której z całą pewnością będzie bardzo głośno! Wszystko za sprawą niebanalnej fabuły i akcji wciągającej, ale i mrożącej krew w żyłach 🖤

„Prawdziwy świat znikał za nimi, a oni wchodzili do bajki. Zniknęła cicha droga za ich plecami. Naszła go ochota, by się rozebrać do naga i puścić biegiem, jakby wnoszenie tu jakichkolwiek rzeczy wytworzonych przez człowieka było bluźnierstwem. Oczywiście, że nie obnażyłby się przy nich, szczególnie przy Lisicy, ale gdy tak wchodził głębiej i głębiej w las, po dwóch czy trzech kilometrach, poczuł, że przenika go jakaś pradawna mroczna siła, jakby zasysała energię z ziemi.”

Czy wakacyjny wypoczynek z dala od cywilizacji może zamienić się w koszmar? Tom wraz z córką trafiają do świeżo zrewitalizowanego ośrodka „Płytkie Zdroje”. Przepiękna okolica, jezioro, sielski klimat… oraz mroczna tajemnica sprzed lat. Czy wydarzenia sprzed lat zaburzą pobyt w tak urokliwym miejscu? Co się może tam wydarzyć? Przekonajcie się sami!

Proszę państwa, co to jest za książka! Z całą pewnością wyląduje dość wysoko w mojej klasyfikacji TOP 2022. Idealne połączenie thrilleru z nutką grozy, na które autor miał świetny pomysł i udało mu się go zrealizować. Tutaj nic nie było przypadkowe. Wszystkie wydarzenia były ze sobą powiązane, a ich przyczyny możemy szukać już jakiś czas temu… od braku więzi rodzic-dziecko.

Napięcie budowane było stopniowo, a miejsce akcji zrobiło ogromną „robotę”. Sielankowy obraz ośrodka i jego okolicy, który miało być oazą spokoju zamienia się w istne miejsce grozy, a to wszystko za sprawą tajemnic i człowieka, którego zachowanie pociąga za sobą ogromne skutki. Jednak wiecie co jest tutaj najlepsze? Nawet jeżeli mamy do czynienia z thrillerem to jego przekaz jest mocny. Autor zwraca nam ogromną uwagę na to jak zaniedbanie dziecka może odbić się na jego psychice. Do czego może to doprowadzić. Jakie destrukcyjne konsekwencje może nieść za sobą pozostawienie dziecka samemu sobie…

„Głusza” to książka, która dość mocno mnie zaskoczyła. Spodziewałam się dobrego thrillera, ale nie sądziłam, że autorowi uda się w nim poruszyć także tak ważne psychologiczne kwestie. Bez wątpienia jest to pozycja, która usatysfakcjonuje wielu czytelników.

Polecam 🖤

Kup książkę Głusza

Zło pójdzie za tobą
Mark Edwards0
Okładka ksiązki - Zło pójdzie za tobą

Daniel i Laura, trzydziestoparolatkowie z Londynu, wyruszają w wielką podróż po Europie. Po powrocie planują się pobrać, założyć rodzinę. Gdy ich poznajemy...