Grubsza sprawa

”Grubsza sprawa” Monika Konefelt to świetny debiut kryminalny z nutą humoru.
Na wstępie chciałam serdecznie pogratulować autorce bardzo dobrego debiutu. Nie przepadam za kryminalnymi książkami, ale tutaj dostałam fabułę, która mnie zaciekawiła i wciągnęła. Dodatkowo nutka humoru, aby jeszcze lepiej zachęcić czytelnika.
Okładka, która jest jasna i bardzo dobrze oddaje treść książki. Jak kochani przeczytacie, to zrozumiecie, o co mi chodzi .
Książka już na samym początku zaczyna się ciekawie. Mateusz przygotowywał się do maratonu, pewnego dnia, kiedy robił swój, trening zauważył, na polanie samochód, z którego wystawały piękne nogi ze szpilkami. Ominął go i pobiegł dalej. Kiedy wracał tą samą drogą, samochód z nogami stał dalej więc, mężczyzna podszedł bliżej auta. To, co zobaczył, wstrząsnęło nim i nie wahał się wezwać policji.
Policja w Wągrowiec zaczęła śledztwo. Po kolejnym morderstwie do gry wkracza obłędna staruszka Stanisława .
Jak myślicie, czy morderca zostanie schwytany ?
Kochani autorka stworzyła bardzo ciekawą fabułę. Bo do samego końca zastanawiałam, się kto jest mordercą. Ponadto ciekawiło mnie, dlaczego morderca zostawia tylko nogi z butami. Co robi z resztą ciała. Tyle pytań i na wszystkie znajdziecie odpowiedzi w tej historii.
Najważniejszą rolę w tej książce pełniła Stanisława, która kochała swoją rodzinę i za wszelką cenę chciała ich chronić. Kiedy dowiedziała się o morderstwach, można powiedzieć, że zaczęła działać. Była jak pomocnik sherlocka. Miała wiele kontaktów i dzięki temu policja dostawała od niej na bieżąco informacje.
Lekki styl autorki jest przyjemny. Bardzo podobało mi się, że postacie a jest ich sporo, są bardzo dobrze wykreowani. Autorka świetnie opisywała ich oraz problemy, z którymi się zmagają. Nie czuć nudy, bo książkę się pochłania. Autorka już od pierwszego rozdziału tak mnie, zaciekawiła, że nie mogłam się oderwać.
Serdecznie polecam wam książkę kryminalną z nutą komedii. Wejdźcie do świata Stanisławy, a może zaprosi was na niedzielny obiad i poczęstuje swoimi wypiekami.

Informacje dodatkowe o Grubsza sprawa:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2024-02-07
Dodał/a opinię: zaczytanamama86

Zobacz opinie o książce Grubsza sprawa

Kup książkę Grubsza sprawa

Wsiąść do pociągu
Monika Konefelt0
Okładka ksiązki - Wsiąść do pociągu

Wsiąść do pociągu… i już każdy nuci piosenkę o zielonym kamyku! Perfekcja czasami zabija radość życia. Anna od urodzenia była chodzącą doskonałością...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska