Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą

Jesteś gruba i uważasz to za jeden ze swoich największych kompleksów, którego nie potrafisz zwalczyć? Koening R. Karen pewnie zadałaby Ci pytanie: Jaka jest zatem Twoja największa zaleta? Jesteś miła? Witamy zatem na terapii ludzi obrzydliwie miłych! Dzięki stereotypowemu wychowaniu przyszło nam żyć w społeczeństwie pełnym "miłych" dziewczynek i "łobuzujących" chłopców. Od najmłodszych lat dziewczynki są pouczane, że dzięki byciu miłą mogą w życiu wiele osiągnąć. Książka "Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą" jest niczym przebudzenie z tego niekończącego się koszmaru. Książka była dla mnie niebywałym zaskoczeniem. Autorka daje nam do zrozumienia, że nasze problemy żywieniowe wynikają, nie tylko z tego, że pomimo uczucia przejedzenia, nie potrafimy odmówić babci zjedzenia przygotowanego przez nią domowego obiadku. Nasz problem z jedzeniem wynika z tego, że podczas tłumienia negatywnych emocji i nadmiernego kontrolowania swojego zachowania, traktujemy jedzenie jako jedynego i prawdziwego przyjaciela. Nie możemy polegać na swoich "realnych" znajomych, gdyż nie jesteśmy z nimi całkiem szczere. "Miłe dziewczynki" okłamują nawet same siebie. Autorka pomaga nam zwalczyć problem nadwagi z jego psychologicznej strony. Mówi nam: Zamiast nieustannie podnosić poprzeczkę, która i tak już została przez was ustawiona za wysoko, zamiast nieustannie się kontrolować i planować swoje działania, a następnie nienawidzić samą siebie za to co się nie powiodło, zacznijcie żyć własnym życie i nie pozwólcie się wykorzystywać innym. Miejcie czas dla siebie i pozwólcie sobie na odrobinę szczerości. Nie tłumcie swoich emocji. "Nie musisz być zawsze gruba i miła"!

Informacje dodatkowe o Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2010-05-06
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7554-174-8
Dodał/a opinię: Kasia Kalinowska

Zobacz opinie o książce Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą

Kup książkę Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą