Gwiazdka z brokatem

Basia prowadzi sklep papierniczy, w pracy pomaga jej Lena, która jest również przyjaciółką Basi. Pewnego dnia Basia spotyka panią Marię - bibliotekarkę, która w dzieciństwie bardzo pomogła młodej kobiecie. Bibliotekarka mieszka w fatalnych warunkach, dlatego proponuje jej wspólne spędzenie Świąt. Basia poznaje również Jędrzeja, dawnego wychowanka Pani Marii. Jak przebiegną święta? Czy Basia w końcu otworzy się na miłość?

"Gwiazdka z brokatem" urzekła mnie już samą okładką, która moim zdaniem jest po prostu śliczna, czy z treścią było tak samo?
Ależ oczywiście, że tak! Jestem oczarowana tą historią! Czyta się ją z ogromną przyjemnością.
Książka jest podzielona na poszczególne dni grudnia i stycznia, które opowiadają historię Basi, która zaskarbiła sobie moją sympatię od pierwszych stron.
Młoda kobieta prowadzi z zaangażowaniem sklep papierniczy i mimo tego, że w dzieciństwie przeżyła tragedię jest teraz silną i bardzo zdolną młodą kobietą.
Bardzo współczułam Basi tego jak los ją doświadczył, jednocześnie podziwiając ją jak wiele sama dokonała oraz jak dobrą i ciepła osobą jest. Udowodniła to proponując dawnej znajomej ciepły kąt i swoje towarzystwo, między kobietami już wcześniej była nić sympatii, która teraz przerodziła się w piękną przyjaźń.
Jeśli chodzi o relacje Basi z Jędrzejem, to ta nie należała do najłatwiejszych, a to za sprawą tego, że Basia bała się zaangażowania i zranienia. Jednak krok po kroku Jędrzej burzył mury, które wzniosła wokół swojego serca młoda kobieta.
Autorka pokazuje jak ważne jest aby mieć wokół siebie bliskich - niekoniecznie tych, z którymi łączą nas więzy krwi - na których w każdej chwili możemy liczyć. Bo nic nie zastąpi relacji międzyludzkich - rozmowy, bliskości.
"Gwiazdka z brokatem" to nie tylko budynek, sklep Basi to również miejsce, w którym dzieje się magia, czuć ciepłą atmosferę, nie zabraknie tam również prozy życia. Cała oprawa sprawia, że po prostu czułam się tak jakbym tam była razem z bohaterami książki i pomagała im tworzyć te wszystkie cudowne i bajeczne rzeczy, popijając przy tym herbatkę z Basia, Leną, Panią Marią i Jędrzejem. Książka idealna na przedświąteczny czas, polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Gwiazdka z brokatem:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Święta pomoc sklep zima

Zobacz opinie o książce Gwiazdka z brokatem

Kup książkę Gwiazdka z brokatem

Jutro pachnie cynamonem
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Jutro pachnie cynamonem

Kolejna ciepła opowieść autorki "Smutku Gabi". Wiktoria właśnie zerwała ze swoim chłopakiem i liże rany, uciekając do obcego...

Trzykrotka. Trzy przyjaciółki, trzy spragnione serca i jeden plan na sukces
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Trzykrotka. Trzy przyjaciółki, trzy spragnione serca i jeden plan na sukces

Zabawna i lekka historia o perypetiach trzech przyjaciółek, które postanawiają zawalczyć o swoje szczęście Alicja dowiaduje się, że zdradził...