Gwiazdkowy prosiaczek

Recenzja „Gwiazdkowy prosiaczek”

„Opadali i opadali, aż w pewnej chwili Jack zauważył, że nie tylko on i Gwiazdkowy Prosiaczek podróżują w kolumnie światła. Lekki jak piórko obracał się na wszystkie strony i wszędzie widział tysiące innych opadających Rzeczy.”

„Gwiazdkowy prosiaczek” to książka napisana przez Joanne K. Rowling. Ta urodzona w Chipping Sodbury kobieta chodziła do szkoły średniej Wyedean School, a studia skończyła na Uniwersytecie w Exeter gdzie uzyskała licencjat z filologii francuskiej i klasycznej. J.K. Rowling napisała dwie powieści, zanim stworzyła świat Harrego Pottera. Historia ta przyniosła jej wiele nagród, a jej imię poznało wielu czytelników. Recenzja „Gwiazdkowy prosiaczek” to kolejna powieść skierowana głównie do dzieci.

Jack jest młodym chłopcem, którego najlepszym przyjacielem jest DP. Mimo iż chłopiec ma ludzkich przyjaciół, to właśnie Daj Proś, jego prosiaczek przytulanka jest mu najbliższy. To on był z nim w najlepszych i najgorszych momentach jego życia, wspierał go, przytulał i zawsze był obok. Gdy jednak pewnego dnia nieoczekiwanie DP ginie, Jack jest zrozpaczony. Krzyczy, płacze i rzuca wszystkim co wpadnie mu ręce, ale jedyna pomoc jaka jest możliwa to zastępstwo dla DP. Chłopiec jednak jej nie chce a nowy prosiaczek ląduje w kącie. Gdy nadchodzi wigilia, okazuje się że rzeczy w pokoju chłopca ożyły. Gwiazdkowy prosiaczek również i to on proponuje mu podróż do Krainy Zgub, gdzie mogą znaleźć DP i pomóc mu wrócić. Przytulanka jednak niewiele mówi mu o magicznym świecie, ostrzega jednak przed Lamusem, wielkim stworem który pożera zaginione rzeczy.

„Gwiazdkowy prosiaczek” to niesamowicie, niebanalna historia nie tylko dla dzieci. Czytając ją co chwila kręciła mi się łezka w oku, a zakończenie to apogeum wspaniałości. Czytałam nie jedną książkę z literatury dziecięcej, ale ta chyba była najcudowniejsza. Czytelnik od początku czuje magię świąt i wspaniałą więź jaka może powstać między dzieckiem a jego pluszakiem. Bardzo polecam dla każdego dziecka, każdego rodzica jak również dla każdej osoby która nie ma swoich pociech, ale kocha ciepłe wspaniałe historie oprószone magią świąt.

Informacje dodatkowe o Gwiazdkowy prosiaczek:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-10-12
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-8265-008-2
Tytuł oryginału: The Christmas Pig
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Gwiazdkowy prosiaczek

Kup książkę Gwiazdkowy prosiaczek

Harry potter and sorcerer
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Harry potter and sorcerer

An irresistible new edition of Harry Potter and the Philosopher's Stone created with ultra-talented designers MinaLima, the design magicians behind the...

Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda. Scenariusz oryginalny
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda. Scenariusz oryginalny

CIĄG DALSZY NOWYCH PRZYGÓD W ŚWIECIE CZARODZIEJÓW J.K. ROWLING Po tym jak został zdemaskowany i schwytany w Nowym Jorku, Gellert Grindelwald...