Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Tom 9 cyklu Harry Potter

Nowe wydanie leksykonu towarzyszącego serii o Harrym Potterze z przedmową J.K. Rowling (występującej jako Newt Skamander), zawierające sześć nieznanych dotąd zwierząt!

Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń.

Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom ,,Harry'ego Pottera". Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.

Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach...

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.

Informacje dodatkowe o Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-03-15
Tytuł oryginału: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Tłumaczenie: Lipińska Joanna, Polkowski Andrzej
Ilustracje:-

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - opinie o książce

Czym jest niuchacz, nundu, plumpka czy żabert? Co oznacza XXXXX w Klasyfikacji Ministerstwa Magii?

Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiesz się czytając przewodnik po faunie, który trafił na listę podręczników w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.
Z niego uczył się sam Harry Potter.
To dzieło jest owocem prac Newta Scamandera, który odniósł wiele sukcesów podczas pracy w Ministerstwie Magii. O jego wydaniu dowiadujemy się w pierwszej części filmu o tym samym tytule.
J.K. Rowling perfekcyjnie wczuła się w postać, Newta.
Do opisów stworów dołączone zostały ilustracje, dzięki którym dodatkowo pobudzona zostaje wyobraźnia czytelnika 😀.

Ja już wiem, jakim zwierzątkiem chciałabym się zaopiekować - niuchaczem. A Ty? 🪙💰🪙

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książkę „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” kupiłam przede wszystkim ze względu na szczytny cel, na jaki przeznaczone są pieniądze z jej zakupu, a także dlatego, że jako fanka historii o Harrym Potterze staram się być na bieżąco ze wszystkim, co go dotyczy. Poza tym byłam po prostu ciekawa, co pani Rowling dla nas przygotowała. I cieszę się, że sięgnęłam po tę książkę, bo pozwoliła mi na moment wrócić do cudownego świata magii i obcować z bardzo fajnym poczuciem humoru J.K. Rowling.

Wstęp to prawdziwe arcydzieło humoru – świetne są rady dla wydawców mugolskich, w ogóle dobry pomysł na stworzenie podręcznika, o którym autorka wspomina w książce o Harrym Potterze – tym bardziej że opisy zwierząt są naprawdę zabawne i widać, że autorka nieźle się napracowała, żeby wymyślić tyle stworzeń i jeszcze do tego opisać ich zwyczaje, wygląd, cechy charakterystyczne. Fakt, że czerpała przy tym obficie z mitologii i baśni tylko dodaje wartości tej książce.

Przyznam, że ta książeczka bardzo mi się podobała, choć czytałam ją dość długo – po prostu fajnie jest zrobić sobie przerwę po przeczytaniu kilkunastu opisów, w przeciwnym razie ma się wrażenie, że te stworzenia nakładają się na siebie i jest trochę tak, jakbyśmy czytali leksykon (no bo w sumie to jest trochę leksykon). Napisana jest w sposób charakterystyczny dla J.K. Rowling: lekko, swobodnie, interesująco, z humorem. Ale uwaga: jeśli ktoś oczekuje jakiejś niesamowitej, wciągającej lektury z wartką akcją, czarami i naszymi ulubionymi czarodziejami – to się rozczaruje. Ta książka jest dokładnie tym, co sugeruje nam tytuł: alfabetycznym spisem ciekawych baśniowych stworzeń – co nie znaczy, że jest nudna. Mnie się podobało i byłam pod dużym wrażeniem pomysłowości autorki. Jedyna wada tej książki, to jej objętość: jest zdecydowanie za krótka.

Książka jest bardzo ładnie i starannie wydana – w twardej oprawie, z ciekawymi rysunkami. Myślę, że nie zawiedzie kogoś, kto lubi angielski humor i chciałby jeszcze raz wejść do cudownego świata magii – nie spotkacie tu, co prawda, Harry’ego, Hermiony ani Rona, ale za to zbliżycie się do ich świata, dowiedzie się coś więcej o historii magii, o tym, czy centaury klasyfikuje się jako zwierzęta i poznacie lepiej czarodziejów, którzy poświęcili wiele lat życia po to, żeby sklasyfikować najbardziej tajemnicze i niezwykłe zwierzęta, jakie zamieszkują świat magii. To niezła przygoda!

Myślę, że to świetna lektura dla wszystkich fanów Harry’ego Pottera – możecie poczuć się jak uczniowie Hogwartu, sięgając po jeden z obowiązkowych podręczników! Gdyby nasze „mugolskie” podręczniki były tak napisane, to pewnie większość uczniów miałaby same piątki 😊

Avatar użytkownika - Mlodociani
Mlodociani
Przeczytane:2019-03-10,

Czytając tę książkę, byłam bardzo zdumiona! Każde stworzenie jest na swój sposób wyjątkowe, magiczne. Pozycja jest ciekawym uzupełnieniem dla wszystkich fanów przygód młodego czarodzieja, którzy mogą poznać magiczny świat nakreślony przez Rowling z zupełnie innej strony, niemniej interesującej. Ta podróż uświadamia, jak wiele pracy autorka włożyła w stworzenie od podstaw swojego fikcyjnego świata, choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, kiedy czyta się serię o Potterze.

Więcej: https://mlodociani-recenzenci.blogspot.com/2017/12/fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc.html

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2017-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021, 12 książek 2017,
Cudowne wydanie! Warto było czekać :) Piękne ilustracje, a książka sama w sobie jest świetnym uzupełnieniem podstawowej serii. Wiele ciekawych zwierzaków - zarówno nowych jak i znanych z kart serii oraz niedawno nakręconego filmu. Jedyne co można by jej zarzucić to to, że niektóre zwierzęta są nieco zbyt pobieżnie opisane - chciałoby się więcej i więcej :) Szybka lekturka na weekendowe popołudnie :)
Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Przewodnik dotyczący zwierząt, które każdy fan Hogwartu chciałby spotkać :) Ta książeczka ukazała się po raz pierwszy kilkanaście lat temu i z miejsca była praktycznie nie do zdobycia. Wznowienie Wydawnictwa Media Rodzina jest naprawdę piękne - twarda oprawa, mnóstwo ilustracji, komentarze Dumbledore'a ;) A na kolejnych stronach wszyscy chyba przedstawiciele magicznego zwierzyńca, jacy zostali kiedykolwiek spotkani i opisani przez badaczy. Zwłaszcza przez samego Newta Skamandera. Do tego oficjalne klasyfikacje Ministerstwa Magii :) Książeczkę ten każdy fan Harry'ego Pottera po prostu mieć MUSI. To idealna pozycja "około-potterowa" uzupełniająca kolekcję. I to o co! - o jeden z oficjalnych podręczników Hogwartu! Któż się na to nie skusi? Rowling wciąż sprawuje nad nami wszystkimi rząd dusz... oj, sprawuje... :) I świetnie, mnie to osobiście bardzo cieszy. Bez magii, i tej z Hogwartu i tej z kart książek wspomnianej autorki, wszystko byłoby dużo bardziej nudne. Na szczęście takie być nie musi. Gorąco polecam. Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki! Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/05/fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc_1.html Zapraszam!

Witajcie ponownie w magicznym świecie!
Dziś zabiorę was w podróż, którą zapamiętacie na długo, podróż, podczas której poznacie fantastyczne zwierzęta.

Teraz już śmiało mogę stwierdzić, że tajniki Magizoologi są mi dobrze znane. Obeznana jestem w Klasyfikacji Ministerstwa Magii, dotyczącej fantastycznych zwierząt. Poznałam wspaniałą historię, a także wiele wspaniałych stworzeń, bo aż 91 (wliczając w to różne gatunki smoków), jeśli mnie moje magiczne obliczenia nie mylą.
Teraz mogę iść spokojnie na lekcje z Magizoologi i pokazać, że nie próżnowałam.

Czy wiesz, kim jest Toksyczek, czy też Topek?
A wiecie dlaczego centaury zaliczane są do zwierząt, a nie istot?
Może chcielibyście poznać bliżej smoki?
Jedno jest pewne, każdy kto lubi "Harrego Pottera" powinien sięgnąć po kolejny dodatek do jego świata.
Jeśli chcecie poznać podział magicznych stworzeń, jego warunki i zasady, to jest to kolejny argument za zaopatrzeniem się w swój egzemplarz.
Newt Skamander nauczy was jak odróżniać zwierzęta, jak poradzić sobie w momencie, gdy natkniecie się na jedno z fantastycznych stworzeń i poznacie swoje szanse na przeżycie w takiej sytuacji. Nie każde zwierzę jest łagodne i wiele z nich może zrobić krzywdę, a nawet zabić. Są bowiem stworzenia łagodne, które można udomowić, ale także te, które nie posiadają zbyt wiele inteligencji.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to dość specyficzna książka. Jeśli ktoś lubi pióro J. K. Rowling, to książka z całą pewnością spodoba się takiej osobie. Ci, którzy nie koniecznie przepadają za jej humorem, mogą nie odnaleźć się w lekturze. Podczas czytania bowiem balansujemy na granicy między powagą, a humorem. Z jednej strony książkę odbiera się jako pouczający poradnik, a z drugiej autorka zabawia nas swoim genialnym humorem, który wplata w momenty poważne, przedstawiające fakty z życia stworzeń.
Fajnym dodatkiem jest sam początek książki, przedstawienie historii ochrony zwierząt, debaty w sprawie ich zaklasyfikowania do istot lub zwierząt, ukrywanie stworzeń przed ludźmi.
Jeśli chodzi o same przedstawienie zwierząt, to cudownie było móc poznać ich tak wiele. I chociaż dowiedziałam się trochę o nich, to uważam, że informacje były zbyt krótkie, połowiczne. Są to w końcu zwierzęta, a ich historia powinna być dłuższa. Chciałabym poznać ich zachowania oraz wiele innych szczegółów, a dostałam niestety krótkie, ogólne informacje. A w końcu to podręcznik i powinien być dłuższy.
Idealnym uzupełnieniem całości są przewspaniałe szkice, które chwytają za serce. Jak dla mnie bomba, bo uwielbiam wszystko co związane ze zwierzętami. Te szkice to idealne uzupełnienie, piękny dodatek do całości.
W książce tej jedyne co mnie irytowało, a o czym nie wspomniałam przy recenzji "Qudditch przez wieki", bo jej też się to tyczy, to inna czcionka starych zapisków. Z jednej strony super, bo się wyróżniają i nadają starego klimatu, ale z drugiej strony ciężko było odczytać niektóre zawijasy.
Niemniej jednak uważam, że warto zaopatrzyć się w swój magiczny podręcznik, który przyda się wam w Hogwarcie.

Świetny magiczny bestiariusz. Wstęp troszkę... nudny, ale dało się przez niego przebrnąć. Polecam każdemu, kto podejrzewa, że podczas swoich podróży może spotkać jakieś istoty, których nie ma w zwyczajnym przewodniku :P
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Scamandera są swoistym przewodnikiem oprowadzającym czytelników po świecie zamieszkanym przez 81 gatunków fantastycznych, magicznych stworzeń. Odbiorca może się na przykład dowiedzieć do czego czarodziejom służy włosie ze skóry Demimoza, które zwierzę może pokonać tylko i wyłącznie grupa licząca ponad setkę czarodziejów czy dla którego zwierzątka przysmakiem są ludzkie smarki.
Kolejny świetny dodatek do całej serii Harry'ego Pottera. Bardzo ciekawe opisy magicznych stworzeń. Bardzo dużo można było się dowiedzieć z lektury tej książki. Osobiście chciałabym mieć Kuguchara. ;) Aczkolwiek najbardziej z tej książki podobał mi się wstęp i odpowiedź na pytanie ,,Czym jest magiczne zwierzę". Próby ustalenia , które stworzenia powinny być określane jako zwierzęta i spotkania owych stworzeń z czarodziejami rozbawiły mnie do łez. Bardzo gorąco polecam! Fani Harry'ego Pottera obowiązkowo muszą zapoznać się z tą książką.
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Bardzo interesujący podręcznik opisujący gatunki zwierząt. Podoba mi się lekka forma opisu, a także różnorodność gatunkowa. Dowiedziałam się kilku nowych rzeczy, byłam zaskoczona pochodzeniem peleryny niewidki. Niektóre ze zwierząt to straszne słodziaki, jednak innych nie chcielibyśmy nigdy spotkać, wiedząc, co mogą nam uczynić. Dla Potteromaniaków pozycja obowiązkowa :)
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-12-07, Ocena: 3, Przeczytałam,
Połknęłam w jeden dzień. Jak na podręcznik strasznie szybko się czyta. Tak szukałam polskich albo słowiańskich klimatów - za mało tego. Czyżby wschodnia Europa nie była magiczna? A może tutejsza fauna jest nudna? Albo... Hitler wybił swoim pomysłem eksterminacji wszystkie fantastyczne stwory? Cóż, pewnie w czasach komuny mieliśmy pełno Obscurial (jak to się odmienia?), ale w książce nie ma o nich słowa, poza książnicą. Ale to, co mnie zasmuca, to treść. Nie zrozumcie mnie źle - bardzo się cieszę, że mogę poczytać o stworzeniach ze świata HP. Że komuś wpadł do głowy dobry pomysł na przeniesienie podręcznika Pottera do rzeczywistości. Jednak zastrzeżenia mam. Jeśli dobrze rozumiem to podręcznik, tak? Więc jak na książkę obowiązującą w szkole jest strasznie... okrojony. Bardziej przypomina broszurkę, czy może artykuł prasowy, w którym ściśnięto kilka faktów o zwierzętach magii. Ja, oczywiście, widziałabym to w formie cyklu - bardziej rozwinięty świat. Może do tego dojdziemy. Koniec końców Potter nie umiera nigdy (jak Bond... choć ten się nie starzeje i dzieci - ponoć - nie ma). Jeśli już wydawać książkę o fantastycznych zwierzętach, to: # może dokładny kraj pochodzenia albo występowania, co? # czemu tylko wybrane zwierzęta dostały rysunki... Co taki gumochłon jest gorszy niż gnom? # bardziej rzeczowo o mechanizmach obronnych czy właściwościach - to nie jest wróżenie z fusów. # legendy? w podręczniku szkolnym? serio?
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-10-28, Przeczytałam, 52 w 2016, Czytnik/Ebook,
z premedytacją nie wybieram oceny przejrzałam ebook i mogę powiedzieć jedno. nie sięgajcie jeśli nie jesteście fanami HP
Avatar użytkownika - kajarew
kajarew
Przeczytane:2014-03-07, Przeczytałem,
Fajna książka tylko nie moge jej kupić.
Avatar użytkownika - Skipperk
Skipperk
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 4, Przeczytałem, 12 książek - 2013,
Jedna z książek do nauki w Hogwarcie, która podaje szczegółowy opis każdego magicznego stworzenia znanego czarodziejom. Oczywiście jest tam ocena bezpieczeństwa danego zwierzęcia zatwierdzona przez Ministerstwo Magii, jego wygląd, miejsce znajdowania, sposób radzenia sobie z nim oraz śmieszne dopiski użytkowników podręcznika, czyli Harry'ego, Rona i Hermiony. Książka jest krótka, ale szczegółowa, czasami aż za bardzo. Niektóre opisy są naprawdę ciekawe, lecz inne przynudzają, za to wszystko rekompensują notatki, szczególnie Rona. Pamiętajcie: ARMATY Z CHUDLEY RZĄDZĄ!

Niesamowicie cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Gratka dla fanów serii o HP. A te wszystkie niesamowite zwierzęta! Super. Bardzo się cieszę, że odrobinę dalej weszłam w tej magiczny świat, poznałam stworzenia, które nie były opisane w książce o HP i dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy. Ciekawi mnie jedynie czy kiedykolwiek powstanie więcej książek na wzór podręczników Hogwarckich. Najchętniej przeczytałabym Historię Magii oraz Historię Hogwartu.

Ktoś kto zamierza uczyć się opieki nad magicznymi stworzeniami powinien nabyć tę książkę. Jest to fantastyczny zbiór siedemdziesięciu pięciu fantastycznych zwierząt. Niektóre są niegroźne, takie jak Pufki, Dirikraki czy Kudłonie. Ale istnieją też mordercze zwierzęta, na przykład Bazyliszek, Kwintoped i Chimera. Przeczytajcie fantastyczna książkę o fantastycznych zwierzętach, a na pewno odróżnicie te mordercze zwierzęta, do których lepiej nie podchodzić od tych aż tak niegroźnych, że aż nudnych.

Uwielbiam książki z universum Harrego Pottera i w końcu doczekałam się swojego egzemplarza "Fantastycznych zwierząt".

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2018-01-27, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam na półce,

Ta książka zupełnie mi się nie podobała ( ale to oczywiście tylko moje zdanie). W środku znajdziecie nazwy zwierząt oraz ich opis. Jeśli ktoś uwielbia magiczne stwory to jak najbardziej to książka dla niego.

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek 2017, POSIADAM,

Posiadam jeszcze stare wydanie tej książeczki. Mała czerwona niepozorna ale podrapana przez jakieś drapieżne zwierze. Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera.
Na początku ostrzegam, że niewiele ma ona wspólnego z filmem o tym samym tytule. Nie ma bowiem fabuły. Jest to podręcznik, którego autorem jest główny bohater filmu.
Oczywiście wszyscy fani wiedzą, że autorką Fantastycznych zwierząt podobnie jak Quidditch przez wieki jest sama J.K. Rowling.
Obie książki są jednak przygotowane tak, żeby przypominały podręczniki z Hogwartu. Znakomicie się to udało. Na początek mamy piękną przedmowę samego Albusa Dumbledora a później już tylko najważniejsze informacje, które powinien znać każdy młody czarodziej uczący się opieki nad magicznymi stworzeniami.

Parę ciekawostek na temat czym są magiczne zwierzęta i w jaki sposób ukrywają się one przed mugolami. Później mamy alfabetyczny spis wszystkich zwierząt występujących lub tylko wspomnianych w Harrym Potterze z dokładnym opisem. Zwierzęta podzielone są według stopnia niebezpieczeństwa. Mamy prawdziwych morderców, groźne zwierzęta, stworzenia tylko dla odpowiedzialnych czarodziejów, takie do udomowienia oraz te całkowicie nudne.

Zabawne, przyjemne opisy. Doskonale wzbogacają świat z książek. Można się poczuć jak prawdziwy czarodziej studiujący magię. Przydałby się więcej podręczników z Hogwartu.

Najlepszym chyba smaczkiem są jednak dopiski na książce. Nie można zapomnieć, że jej właścicielem jest sam Harry Potter a także Ron Weasley („bo jego się rozpadła”). Ron nie dba za bardzo o książki więc nikogo nie zdziwą gry w wisielca, kółko i krzyżyk, czy wspomnienia o tym, że akromantula (tak nasz wielki pajączek Aragog) jest najgroźniejszym ze wszystkich stworzeń a Armaty najlepszą drużyną.

Obowiązkowo każdy fan Pottera musi mieć tą książeczkę w swojej biblioteczce. Niestety starsza wersja nie jest już dostępna. Jestem szczęściarą, która zdobyła ją wcześniej ale są nowe bardzo ładne wydania w dodatku w twardej oprawie.

Żniwa zła
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Żniwa zła

Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli...

The Casual Vacancy
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - The Casual Vacancy

”The Casual Vacancy” - powieść, na którą czekają miliony fanów Kiedy czterdziestokilkuletni Barry Fairbrother nagle umiera, mieszkańcy Pagford...