Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Tom 9 cyklu Harry Potter

Witajcie ponownie w magicznym świecie!
Dziś zabiorę was w podróż, którą zapamiętacie na długo, podróż, podczas której poznacie fantastyczne zwierzęta.

Teraz już śmiało mogę stwierdzić, że tajniki Magizoologi są mi dobrze znane. Obeznana jestem w Klasyfikacji Ministerstwa Magii, dotyczącej fantastycznych zwierząt. Poznałam wspaniałą historię, a także wiele wspaniałych stworzeń, bo aż 91 (wliczając w to różne gatunki smoków), jeśli mnie moje magiczne obliczenia nie mylą.
Teraz mogę iść spokojnie na lekcje z Magizoologi i pokazać, że nie próżnowałam.

Czy wiesz, kim jest Toksyczek, czy też Topek?
A wiecie dlaczego centaury zaliczane są do zwierząt, a nie istot?
Może chcielibyście poznać bliżej smoki?
Jedno jest pewne, każdy kto lubi "Harrego Pottera" powinien sięgnąć po kolejny dodatek do jego świata.
Jeśli chcecie poznać podział magicznych stworzeń, jego warunki i zasady, to jest to kolejny argument za zaopatrzeniem się w swój egzemplarz.
Newt Skamander nauczy was jak odróżniać zwierzęta, jak poradzić sobie w momencie, gdy natkniecie się na jedno z fantastycznych stworzeń i poznacie swoje szanse na przeżycie w takiej sytuacji. Nie każde zwierzę jest łagodne i wiele z nich może zrobić krzywdę, a nawet zabić. Są bowiem stworzenia łagodne, które można udomowić, ale także te, które nie posiadają zbyt wiele inteligencji.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to dość specyficzna książka. Jeśli ktoś lubi pióro J. K. Rowling, to książka z całą pewnością spodoba się takiej osobie. Ci, którzy nie koniecznie przepadają za jej humorem, mogą nie odnaleźć się w lekturze. Podczas czytania bowiem balansujemy na granicy między powagą, a humorem. Z jednej strony książkę odbiera się jako pouczający poradnik, a z drugiej autorka zabawia nas swoim genialnym humorem, który wplata w momenty poważne, przedstawiające fakty z życia stworzeń.
Fajnym dodatkiem jest sam początek książki, przedstawienie historii ochrony zwierząt, debaty w sprawie ich zaklasyfikowania do istot lub zwierząt, ukrywanie stworzeń przed ludźmi.
Jeśli chodzi o same przedstawienie zwierząt, to cudownie było móc poznać ich tak wiele. I chociaż dowiedziałam się trochę o nich, to uważam, że informacje były zbyt krótkie, połowiczne. Są to w końcu zwierzęta, a ich historia powinna być dłuższa. Chciałabym poznać ich zachowania oraz wiele innych szczegółów, a dostałam niestety krótkie, ogólne informacje. A w końcu to podręcznik i powinien być dłuższy.
Idealnym uzupełnieniem całości są przewspaniałe szkice, które chwytają za serce. Jak dla mnie bomba, bo uwielbiam wszystko co związane ze zwierzętami. Te szkice to idealne uzupełnienie, piękny dodatek do całości.
W książce tej jedyne co mnie irytowało, a o czym nie wspomniałam przy recenzji "Qudditch przez wieki", bo jej też się to tyczy, to inna czcionka starych zapisków. Z jednej strony super, bo się wyróżniają i nadają starego klimatu, ale z drugiej strony ciężko było odczytać niektóre zawijasy.
Niemniej jednak uważam, że warto zaopatrzyć się w swój magiczny podręcznik, który przyda się wam w Hogwarcie.

Informacje dodatkowe o Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-03-15
Tytuł oryginału: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Tłumaczenie: Lipińska Joanna, Polkowski Andrzej
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Zobacz opinie o książce Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Very Good Lives: The Fringe Benefits of Failure and the Importance of Imagination

In 2008, J.K. Rowling delivered a deeply affecting commencement speech at Harvard University. Now published for the first time in book form, Very Good...

Harry Potter i Książę Półkrwi
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Harry Potter i Książę Półkrwi

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje...