Happy Ever After

Tom 2 cyklu Fairy Tales

Każda z nas, przynajmniej raz w swoim życiu marzyła o przystojnym księciu z bajki. O miłości wywołującej motylki w brzuchu i dającej nadzieję na lepszą przyszłość. Każda z nas przecież zasługuje na to, by być traktowana jak księżniczka, ba jak królowa. I taki jest według mnie morał tej książki – kochajmy, bądźmy kochane i dajmy się kochać. Zacznijmy w takim razie od początku…

...

Finałowa część serii Fairy tales to kontynuacja losów bohaterów poznanych w Once upon a time. Majka i Kajetan to dwoje młodych ludzi, których los połączył ze sobą nierozerwalnie. Rzuceni na głęboką wodą, zmuszeni są zaakceptować trudną sytuację, w jakiej się znaleźli a po drodze… zakochać się w sobie do szaleństwa.

...

Różni ich wszystko, ona nie jest księżniczką a jemu daleko do księcia z bajki. Każdy z nich ma swoje życie i wydawać by się mogło, że ich drogi tak szybko, jak się spotkały, tak się rozejdą. Stało się inaczej z dużej mierze dlatego, że jedna wspólna szalona noc zaowocowała ciągiem nieoczekiwanych wydarzeń.

...

Uwspółcześniona wersja bajki o królewnie i jej księciu może nie zachwyca oryginalnością, ale pozwala dobrze się bawić i odetchnąć od lektur wymagających większej uwagi i skupienia. Jak na niewiele ponad 200 stronicową opowieść, sporo się tu dzieje. Są momenty wręcz dramatyczne jak ten rozpoczynający powieść, ale i takie, które z prawdziwym życiem niewiele mają wspólnego. Szafrańska zgrabnie je z sobą przeplata i, mimo że momentami jest nieco zbyt cukierkowo, to można jej to wybaczyć.

...

Nie obiecuję, że ta historia zostanie w mojej pamięci na dłużej ani, że będę chciała poznać jej początek, ale dzisiejszy dzień spędziłam właśnie z nią. Dzięki temu mogę zaliczyć go do udanych.

Mimo że nie czytałam poprzedniej części, to nie do końca zgadzam się z opiniami, że można było zamknąć całość w jednej książce. Rozbijanie jej na dwa tytuły to nie był zły pomysł. Ja akurat nie lubię cegiełek, ich czytanie nie jest komfortowe. Z drugiej strony nie stałaby się tragedia, gdyby wydano jedną książkę liczącą ponad 500 stron, lecz wtedy nie ujrzelibyśmy dwóch uroczych, komiksowych okładek. Więc chociażby dla nich było warto.

...

Jak to zwykle w bajkach bywa, po burzy i gradobiciu musi wyjść słońce i rozjaśnić życiu książęcej pary. Nie zdradzę wam za wiele. Powiem jedynie, że historia kończy się happy endem, a zakochani odjeżdżają złotą karetą w stronę zachodzącego słońca. Oczywiście w tym momencie żartuję i nie do końca tak jest, ale nie kłamię, mówiąc, że wszystko dobrze się kończy.

...

Macie problemy, o których chcecie zapomnieć? A może wasze życie uczuciowe bądź zawodowe nie przypomina bajki, a chcielibyście by właśnie tak było? W takim razie cykl Fairy Tales będzie dla was idealną odskocznią od szarej codzienności. Dodam, że podobnie jak w czytanym przeze mnie niedawno Gwiazdorze Niny Keller tu także znajdziemy playlistę z tytułami piosenek. Zwracacie na nie uwagę ? Bo ja, szczerze mówiąc nie. Niewykluczone, że jednak kiedyś się przekonam do takiego urozmaicenia książek

...

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo i @annaszafranskaauthor

Informacje dodatkowe o Happy Ever After:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-05-17
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: violetanddog

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Happy Ever After

Kup książkę Happy Ever After

W blasku zorzy tom II. Pałac ze szkła
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - W blasku zorzy tom II. Pałac ze szkła

Opowieść o miłości, która możliwa jest (nie) tylko w bajkach Książę Norwegii, Alexander Christen Oldenburg, wiedzie życie rozpieszczonego bawidamka....

Spragnieni, by żyć
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Spragnieni, by żyć

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o siebie. Przekroczenie progu dorosłości dla wielu z nas to czas wyborów i poszukiwania własnej drogi...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska