Hazardzista

Recenzja

Premiera 05.07.2023 r

„Hazardzista” – Anna Falatyn

Współpraca barterowa z Niezwykłe

„Chciałbym, żeby znalazł się ktoś silniejszy ode mnie, kto zamiast iść ze mną na dno, pociągnąłby mnie na powierzchnię, ale na to już za późno.”

Hazardzista to mocna, pełna sprzecznych emocji książka o której ciągle się myśli. Co będzie z głównymi bohaterami ? Kto jest odpowiedzialny za zbrodnie ? I czym jest miłość, w świecie władzy, kariery i pieniędzy ?

Zuzanna miała nadzieję, że los wreszcie się do niej uśmiechnął. Odzyskała spokój, dawnego ukochanego i realizowała się w sprawie. Jednak jak za dotykiem magicznej różki, znowu wszystko zostaje jej zabrane. Ta silna kobieta znowu została złamana. Ale Zuza podnosi się i ze zdwojoną siłą atakuje. Wie, że nie może znowu zawieść, a walka o to co kocha dopiero się rozpoczęła.

Wojtek to zarazem genialny człowiek, który ma wielką wiedzę i talent do dedukcji, ale gdy nikt w niego nie wierzy, a każdy chce tylko jego porażki, to nie potrafi się obronić. Siła tego człowieka tkwi w jego słabościach, które pragnie zwalczyć. Nie zawsze mu to wychodzi, ale ważne, że walczy. Jak każdy człowiek ma coś za uszami, może to co on zrobił jest tragiczne i zadaje ból, ale wie, że da sobie z tym radę.

Takich trudnych bohaterów już dawno nie miałam okazji poznać. Zarówno ich przeszłość jest mocno pogmatwana, jak i teraźniejszość. To co kiedyś zrobili cały czas rzutuje na to co się teraz dzieje. Autorka wykreowała ludzi, którzy mają wiele problemów, słabości i koszmarów. Nie umieją sobie z nimi radzić i często popadają w obłęd. Ale zawsze jest coś co ich ratuje: ich miłość. Bolesna i często krzywdząca, ale prawdziwa i ratująca. Bo taka właśnie ona jest. Autorce udało się to w piękny sposób okazać i aż całą sobą czułam to co ich łączy.

Ale to i tak nic w porównaniu ze zbrodniami, jakie zostały w niej przedstawione. Nic nie jest oczywiste. Błądziłam razem z bohaterami przez wszystkie znaki, poszlaki i elementy. Niby wszystko układało się w całość, a tu nagle, niczym królik z kapelusza wyskakuje kolejna nieoczywista rzecz.

Droga autorko to co dostałam w Hazardziście przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Pełna pasji i namiętności w tle zbrodnia prawie idealna i z przesłaniem. To wszystko sprawiło, że moje myśli były cały czas zajęte historią. Lubisz bawić się bohaterami tak jak i czytelnikami. Czułam wszystko dwa razy mocniej i gdy ją odkładałam, to niestety tylko na chwilę. Nie umiałam wytrzymać z tej niewiedzy : co się dalej wydarzy.

Kocham twoje pióro i nigdy nie będę miała go dosyć. Widać ile serca i pracy wniosłaś do tej książki. Ile czasu musiałaś poświęcić aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, aby nic nie pominąć i aby wszystko było logiczną całością. To nie jest kolejną płytka książka, tylko historia z przekazem i głębią, która wciąga i nie wypuszcza.

Bardzo dziękuję Ci za tę historię i już wyczekuję kolejnej perełki.

11/10

Kup książkę Hazardzista

Prawniczka
Anna Falatyn 0
Okładka ksiązki - Prawniczka

Zaufanie to bezcenna rzecz i mimo niechęci obojga zacznie kiełkować. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni Lisa próbuje odzyskać spokój i odnaleźć...

Przypomnij mi, kim byłeś
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Przypomnij mi, kim byłeś

Autorka brawurowych serii „Prawniczka Camorry” i „KodeX”. Dwudziestoczteroletnia Abigail Weller wiodła prawdopodobnie całkiem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;