Heart bones. Nagie serca [wyd. 3, 2023]

Nie zliczę, ile razy czytałam Wasze opinie i zachwyty nad twórczością Colleen Hoover, a dotychczas miałam okazję poznać tylko thriller psychologiczny „Coraz większy mrok”, który odbiega gatunkowo od pozostałych książek Autorki.

Impulsem, by sięgnąć po więcej okazało się wznowienie w czerwcu powieści „Heart bones. Nagie serca”, którą Wydawnictwo Otwarte wypuściło w pięknej kwiecistej okładce. Szczerze powiedziawszy trochę się obawiałam, bo książki z gatunku New Adult nie zawsze do mnie trafiają, pewnie dlatego, że należę już bardziej do "old adult". Na szczęście okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.

"Jesteśmy czymś więcej niż naszymi minionymi uczynkami, dobrymi czy złymi"

Beyah i Samson to dwoje młodych ludzi wchodzących w dorosłość z bagażem trudnych doświadczeń. I choć przepaść pomiędzy nimi wydaje się tak wielka jak między ubóstwem, w którym żyła Beyah i bogactwem rodziny Samsona, to czy tak wiele ich różni? Czy mogą być tak samo zagubieni w życiu? Czy tak samo potrzebują poczucia przynależności, zrozumienia i miłości?

Ich uczucie rozkwita pośród wspólnie witanych wschodów słońca, kojących fal oceanu, ciepła piasku na plaży. Czy coś, co z założenia miało pozostać letnim romansem ma szansę przetrwać sztormy, które zafunduje im życie?

Powieść Colleen Hoover to coś więcej niż romans czytany z przyjemnością, czasem ze wzruszeniem, bo zwraca uwagę na wiele istotnych wartości. Na powielanie schematów w postrzeganiu ludzi biednych i bogatych. Na to, że nie mamy wpływu na nasz życiowy start, ale podobnie jak główna bohaterka, dzięki sile i determinacji możemy wiele osiągnąć. Że czasem warto zaufać sobie i własnemu sercu, wbrew temu co mówią wszyscy wokół.

Piękna i wartościowa opowieść, z której cytaty można czerpać garściami.

Informacje dodatkowe o Heart bones. Nagie serca [wyd. 3, 2023]:

Kup książkę Heart bones. Nagie serca [wyd. 3, 2023]

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje...

It Ends with Us
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - It Ends with Us

Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić. Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię...