Historia naturalna stworzeń magicznych

Stworzenia magiczne od zawsze mnie fascynowały. Jako dziecko zastanawiałam się jak by wyglądały na żywo. Jakie prowadziłyby życie i czy można byłoby się z nimi porozumieć i nie zginąć. Ech, fajnie było być dzieckiem.
   Wydawnictwo Harper Collins wyszło na przeciw oczekiwaniom dzieci i podarowało bogato ilustrowany oraz precyzyjnie opisaną encyklopedię, jeśli mogę to tak określić.
   Uwagę już na sam początek zwraca okładka i złote napisy. Do tego opis z tyłu książki, który zaprasza do świata postaci, które są równie piękne, co niebezpieczne.
    Cały wykaz magicznych stworzeń został posegregowany według kontynentów. To bardzo ułatwia, szczególnie że troszkę ich się znalazło. Każde ze stworzeń zostało precyzyjnie omówione językiem prostym i przystępnym. W ich naturalnym środowisku, jak i genezie powstania.
    Zdecydowanie pobudzające wyobraźnię i kuszące, by faktycznie dało się ich wszystkich spotkać.
   Ilustracje stanowią idealny element tego spisu. Proste, piękne, stonowane - nie krzykliwe.
   Jakie stworzenia tu znajdziemy? Takie dość dobrze znane, jak jednorożec, centaur, bazyliszek, trolle, alicanto ale także ogrom takich, o jakich sama nawet nie słyszałam. To mnie ogromnie zaskoczyło i jestem jeszcze bardziej ciekawa, jak moja ośmiolatka przyjmie tę książeczkę.
   Lektura ma twardą okładkę, co zdecydowanie zapewnia komfort czytania. Same strony natomiast są grubsze i to jest ogromny plus. A jeszcze większym smaczkiem dla tego pięknego spisu stanowią umiejętnie dołączone wzmianki o twórcach. O zoologu (Dimitros Pagonis), który był prezesem Towarzystwa na rzecz Ochrony Stworzeń Magicznych, oraz o pilotce (Artemis Matsouki), która dzielnie mu towarzyszyła w tej pasjonującej i niebezpiecznej wyprawie.
   Cóż mogę powiedzieć - tę książkę koniecznie trzeba sprezentować dzieciom, jeśli temat jest im bliski. Jest idelana jako prezent na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia ale nie tylko - nawet na urodziny. Ja jestem nią zachwycona i chciałabym poznać poprzednie książki z tej serii.

Polecam

Informacje dodatkowe o Historia naturalna stworzeń magicznych:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: Natural History of Magical Beasts
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Historia naturalna stworzeń magicznych

Kup książkę Historia naturalna stworzeń magicznych

Atlas przygód dinozaurów
Emily Hawkins0
Okładka ksiązki - Atlas przygód dinozaurów

Wkrocz do prehistorycznej krainy, gdzie czeka cię wspaniała przygoda! Dzięki tej przepięknie ilustrowanej opowieści o utraconym świecie powrócisz...

Atlas rekordów świata
Emily Hawkins0
Okładka ksiązki - Atlas rekordów świata

Zbiór NAJWIĘKSZYCH, NAJGROŹNIEJSZYCH, NAJSZYBSZYCH, NAJDŁUŻSZYCH, NAJGORĘTSZYCH, NAJTWARDSZYCH I NAJWYŻSZYCH rzeczy na świecie! Dzięki temu przepięknie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;