Historia złych uczynków

Po lekturze wybitnej powieści „Nocami krzyczą sarny” autorstwa Katarzyny Zyskowskiej, nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej książki autorki. Zostałam oczarowana wspaniałym warsztatem pisarskim, dlatego zdecydowałam się sięgnąć po wznowienie powieści „Historia złych uczynków”.

„Wszystkie historie są o miłości i śmierci, i ta też będzie właśnie o tym".

Nina wyjeżdża na studia do Warszawy. Wierzy, że w stolicy czeka ją lepsze życie, niż to, jakie wiodła jej matka. Jej studenckie życie, a wraz z nim plany na przyszłość ulegają zmianom, gdy poznaje przystojnego wykładowcę. Miłosz bardzo szybko uzależnia od siebie Ninę i również szybko znika bez śladu. Kobieta, chcąc go odnaleźć, trafia do przedwojennego domu letniskowego w Aninie. Jaką historię skrywa dom? Co wydarzyło się w domku letniskowym przed wielu laty?

„Historia złych uczynków” to powieść, której fabuła przedstawiona jest w trzech ramach czasowych. Katarzyna Zyskowska umiejętnie połączyła ze sobą kilka gatunków literackich i stworzyła historię, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala nawet na chwilę wytchnienia.
Autorka kreśli historie kobiet na przestrzeni lat, historie niezwykle emocjonujące, pełne mrocznych sekretów, które skrzętnie skrywane latami w końcu wychodzą na światło dzienne.
„Historia złych uczynków” to powieść, której początek rozwija się dość powoli, można by rzec, że mamy do czynienia z niepozorną historią młodej kobiety. Jednak im brniemy dalej, dostajemy trudną i bardzo bolesną historią, z której kart wylewa się mnóstwo emocji.
Katarzyna Zyskowska kolejny raz udowodniła mi, że ma niebywały dar do tworzenia historii, które emanują niezwykłym mrocznym i tajemniczym klimatem. Za sprawą pięknego języka i świetnego warsztatu pisarskiego, autorka bardzo płynnie łączy wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością. Jej historie, choć bolesne i przepełnione nostalgią, tęsknotą za tym, co minęło, czyta się płynnie, ale na długo pozostają w pamięci.
„Historia złych uczynków” to jedna z najlepszych książek tego roku. Choć jest to ciężka i przygnębiająca historia, to warta jest każdej uwagi. Na pewno wielu z Was skłoni do refleksji i zadania sobie pytania, co wpływa na to, jakimi ludźmi jesteśmy. Zdecydowanie polecam!

Informacje dodatkowe o Historia złych uczynków :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-02-26
ISBN: 978-83-240-3791-9
Tytuł oryginału: Historia złych uczynków
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Historia złych uczynków

Kup książkę Historia złych uczynków

Nie lubię kotów
Katarzyna Zyskowska-Ignaciak0
Okładka ksiązki - Nie lubię kotów

Wojtek. Robi karierę w niemieckiej korporacji, jest mężem i ojcem coraz rzadziej wracającym do Polski, za to coraz bliżej zaprzyjaźnionym z koleżanką...

Wieczna wiosna
Katarzyna Zyskowska-Ignaciak0
Okładka ksiązki - Wieczna wiosna

Łucja, pozornie już pogodzona z brakiem miłości w swoim małżeństwie, żyje w odrętwieniu u boku Marka, znanego lekarza. Jej dzieci są dorosłe, czas studiów...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz