Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Recenzja „Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości”
„Max patrzy na planszę do Monopoly rozłożoną na stoliku. Mimowolnie się wzdryga. Jeszcze przed chwilą ten wieczór wydawał mu się taki obiecujący, ale teraz szybko się rozgląda, by się upewnić, czy pozostali nie zauważyli jego zmiany nastroju. ”
„Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości” została wydana w 2021r. ich autorką jest Camilla Läckberg. Szwedzka pisarka z wykształcenia jest ekonomistką. Kobieta wraz ze swoim mężem wychowuje dwójkę dzieci z poprzedniego związku. W wolnym czasie lubi gotować i pisze. Jest autorką takich powieści jak „Złota klatka” z serii „Faye” czy „Pogromca lwów” z serii „Saga o Fjällbace”. „Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości” to dwa opowiadania autorki, zachowane w tematyce kryminał, thriller.
„Idziesz do więzienia” to opowidanie o piątce przyjaciół, którzy znając się całe życie postanowili spędzić razem sylwestra. Gdy oni bawią się w domu jednego z nich, w sąsiednim domu imprezują ich rodzice. Nastolatki nie narzekają na brak pieniędzy dlatego piją najlepsze alkohole a służba podaje im jedzenie. Wydają się szczęśliwi, w końcu mają wszystko. Niestety wszystko się zmienia gdy zaczynają grać w Monopoly, a zasady gry zaczynają ich nudzić.
„Kobiety bez litości” To opowieść o trzech kobietach, które wiodą wydawało by się szczęśliwe życie. Niestety każda z nich po cichu cierpi przez swojego męża. Nie szanowane, bite czy poniżane, to tak wygląda ich życie za ścianami domów. Kobiety do tej pory się na to godziły, wszystko się zmienia gdy wszystkie maja już dość. Teraz wiedzą że muszą coś z tym zrobić i wyrwać się z takiego życia.
Opowiadania „Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości” to powieści mimo tematyki bardzo przyjemne do czytania. Mam na myśli sposób pisania książki i lekki język. Akcja toczy się szybko bez zbędnych opisów dzięki czemu czytelnik się nie nudzi. Mimo iż tematyka jest ciężka, a akcja szybka to mam wrażenie że nie da się nie polubić bohaterów. Przez cały czas wspierałam ich w walce z trudami życia.

Informacje dodatkowe o Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania:

Kup książkę Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Latarnik
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Latarnik

Patrik Hedstrom wraca do pracy po długiej nieobecności, gdy próbował odpocząć, opiekując się Ericą i przedwcześnie urodzonymi bliźniakami. Ledwie...

Złota klatka
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Złota klatka

Pierwsza część nowej serii królowej szwedzkiego kryminału. Inteligentna i piękna Faye ma wszystko - wspaniałego męża, ukochaną córeczkę...