Igrzyska

Tom 2 cyklu Private London
"Detektywi z Private: Igrzyska" prezentują wszystko, co charakterystyczne w twórczości Pattersona: niedługie rozdziały, wartką akcję, wciągające śledztwo i wyjątkowe postacie. Akcja toczy się w Londynie w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich. Członek komitetu ds. organizacji igrzysk zostaje zamordowany, a jego ciało pozbawione jest głowy. Z ramienia londyńskiej filii agencji Private śledztwo prowadzi Peter Knight, wdowiec, samotnie wychowujący prawie 3-letnie, demoniczne bliźnięta. Młoda dziennikarka z "The Sun" otrzymuje listy od seryjnego mordercy, który nazywa siebie Kronosem i tłumaczy motywy swoich zbrodni, a towarzyszą mu trzy Furie. Kronos chce oczyścić igrzyska i przywrócić im dawną, starożytną świetność, wyplenić korupcję, dopingi i niezdrową rywalizację. Wydaje się być zwolennikiem zasad, wszystko ma skrupulatnie zaplanowane i krok po kroku realizuje swój makabryczny plan zemsty. "Igrzyska" biją na głowę pierwszy tom, może to ta otoczka Igrzysk Olimpijskich, ukazanie sportowców jako ludzi, nie maszyny skupione na celu. Czyta się fenomenalnie, ciągle coś się dzieje. Kronos stworzył sobie perfekcyjne alter ego, a na seryjnego mordercę typowałam kogoś zupełnie innego. Do tego sceny z udziałem dzieci Knighta rozśmieszały mnie do łez. Mam nadzieję, że wydawnictwo Albatros wyda kolejne tomy z tej serii, bo seria Private obecnie bardziej mnie wciąga niż Cross i Kobiecy Klub Zbrodni.

Informacje dodatkowe o Igrzyska:

Wydawnictwo: Albatros