Iluzja

Dwadzieścia tygodni na odciętym od świata odludziu? Może brzmieć przerażająco, ale dla kogoś, kogo życie rozsypało się na milion kawałków wydaje się najlepszym miejscem, by posklejać je na nowo. By odzyskać dystans i na nowo zacząć odczuwać emocje. A już z pewnością otoczony alpejskimi szczytami ośrodek wypoczynkowy poza sezonem jest znakomitym i klimatycznym tłem dla niepokojących i tajemniczych wydarzeń.

Hugo, już zaraz po przyjeździe zaczyna odczuwać podenerwowanie, spowodowane dziwnymi i przerażającymi zwidami. Czy to efekt zmęczenia i wysokości? Albo jego rozbujała wyobraźnia płata mu figle? A może szóstym zmysłem przeczuwa, że coś z tym miejscem jest nie tak?

Zamknięty tu na własne życzenie wraz z kilkunastoma innymi pracownikami próbuje zachować zdrowy rozsądek, jednak kolejne niepokojące zdarzenia i obecność w niedalekim budynku największego iluzjonisty wszech czasów budzą jego ciekawość i pchają do ryzykownych posunięć. Podejrzenia narastają z każdym kolejnym odkryciem, a jego powieściopisarska wyobraźnia z pewnością nie jest jego sprzymierzeńcem podsuwając coraz bardziej szalone hipotezy.

Czym tak naprawdę jest ośrodek narciarski, do którego trafił? Jaka historia się z nim wiąże? Kim jest tajemniczy magik? I jak wiele będzie kosztowało Hugo odkrycie prawdy?

Autorowi znakomicie udało się oddać klaustrofobiczny i złowrogi klimat odosobnienia i narastającego zagrożenia. Na tyle skutecznie zmieszać rzeczywistość z iluzją, że nie jesteśmy w stanie oddzielić prawdy od urojeń ludzkiego umysłu. Nieco irytującą postać głównego bohatera i nadmiar jego przemyśleń spowalniających akcję rekompensuje kapitalne zakończenie, którego zupełnie się nie spodziewałam. Powieść stanowi z pewnością dobrą rozrywkę i skutecznie zachęciła mnie do sięgnięcia po inne książki autora, szczególnie zachwalany cykl „Trylogię zła”.

Informacje dodatkowe o Iluzja:

Kup książkę Iluzja

Entropia
Maxime Chattam0
Okładka ksiązki - Entropia

ziwne i niepokojące zjawiska zakłócają pokój Zjednoczonego Państwa. Martwe ptaki zaczynają atakować i zabijać, a potwory wyłaniają się, siejąc śmierć....

Zew nicości
Maxime Chattam0
Okładka ksiązki - Zew nicości

Ludivine Vancker i jej koledzy z paryskiego wydziału śledczego prowadzą dochodzenie w sprawie nieuchwytnego mordercy, który nie pozostawia po sobie żadnych...