Impreza sąsiedzka

Nie ma nic bardziej przerażającego w życiu każdego rodzica niż zniknięcie ukochanego dziecka.

Abi w niewyjaśnionych okolicznościach znika z domu. Nikt nie wie, jak mogło do tego dojść, tym bardziej że jej matka jest przekonana, że zostawiła dziecko bezpiecznie przypięte w wózku. Poszukiwania Abi wśród okolicznych mieszkańców nie przyniosły rezultatów, dziewczynka, jakby rozpłynęła się w powietrzu. Rok od tych tragicznych wydarzeń sąsiedzi Avy i Matta organizują przyjęcie z okazji przebudowy domu. Ava za namową męża decyduje się wziąć udział w imprezie. Podczas wspólnych rozmów z przyjaciółmi Ava dowiaduje się czegoś nowego o dniu, w którym zniknęła Abi. Jeden niepozorny komentarz sprawia, że Ava za wszelką cenę chce się dowiedzieć, co stało się z jej dzieckiem.

„Impreza sąsiedzka” to powieść z pogranicza thrillera i dramatu, historia, która, choć niczym nowym nas nie zaskakuje, to na swój sposób wciąga i intryguje czytelnika. Pomimo niespiesznego początku, książka mnie zaciekawiła na tyle, że chłonęłam kolejne strony, by wspólnie z Avą i Mattem przeżywać ich ból i stratę, by poznać prawdę o tym, co stało się z ich córeczką. Rozdziały poprowadzone są naprzemiennie z perspektywy Matta i Avy, co daje nam możliwość poznania ich myśli i sposobu radzenia sobie z bólem i cierpieniem.

„Impreza sąsiedzka” to historia przepełniona wieloma emocjami, w której głównym wątkiem jest sposób radzenia sobie z ogromną tragedią. To historia, w której kłamstwa i mroczne tajemnice wylewają się niemal z każdej strony. Pełno w niej bólu, żalu, cierpienia. Historia, choć powolna, to potrafi wywołać w czytelniku narastające napięcie i eksplodować zakończeniem, które z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika. „Impreza sąsiedzka” nie jest wybitnie dobrym thrillerem, ale śmiało mogę polecić tę książkę osobom, które mają chęć na coś niewymagającego, a jednocześnie intrygującego i zaskakującego. Jestem przekonana, że zarówno fani thrillerów, jak i psychologicznych powieści obyczajowych będą usatysfakcjonowani lekturą.

Informacje dodatkowe o Impreza sąsiedzka:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-01
ISBN: 9788381959926
Tytuł oryginału: The Housewarming
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Impreza sąsiedzka

Kup książkę Impreza sąsiedzka