Irytujący Pan Hunter

Są książki, które zamknę i już do końca nie pamiętam o czym były. Takie tzw na raz. Ale są też takie jak ta, które po miesiącu od obrócenia ostatniej strony, pamiętam dokładnie i aż chce się do niej wrócić tyle ma w sobie zalet. I nie słodzę tu bo to mój patronat, więc wypada chwalić, o nie. Zawsze stawiam na szczerość. A w kwestii tej książki, choćbym nie wiem jak chciała, nie mam czego się doczepić.

Uważam, że na każdym egzemplarzu powinno być ostrzeżenie typu : “nie czytaj w miejscach publicznych”, “książka gwarantuje niekontrolowane napady śmiechu”, “uważaj - jak zaczniesz to nie odłożysz póki nie skończysz”. Choć ja odkładałam żeby odpocząć, bo już zakwasów dostawałam. No ile można się śmiać ? Ale taki fakt, to historia ociekająca humorem i to takim niesamowitym , jedynym w swoim rodzaju.

Jednak to nie komedia, to historia wciągająca wszystkim co oferuje, każdym wątkiem jaki zawiera. Mająca świetnie wykreowanych bohaterów, z którymi każdy rozdział będzie niezapomnianą przygodą.

Catherine Vaillant to francuzka z polskimi korzeniami. Restauratorka z niemałym talentem. Rudowłosa kobieta z wyjątkowym charakterem, której nie da się nie lubić. Przyjeżdża do Polski mając nadzieję, że uda jej się kupić pałacyk w Żerardówce i zacząć od nowa po tym jak jej życie skomplikowało się we Francji.

Adam Hunter to hotelarz i … “półangielski buc” :) Jest przeciwieństwem Catherine, a przecież przeciwieństwa się przyciągają. Luźna propozycja kumpla, który był pewien, że Adam nie weźmie jej na poważnie, kończy się tym, że także ląduje w Żerardówce chcąc ją kupić.

Lecz na miejscu spotykają trzeciego chętnego do zakupu. Mężczyznę z rodzaju tych, którzy mają się za panów świata. Kuźniar jest przekonany, że nie mają z nim szans, że pałacyk już praktycznie należy do niego. Mawiają - “gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”. Ale tu dwóch zawarło sojusz, a trzeci został z przysłowiową ręką w nocniku i ma zamiar zemścić się za tę ujmę na honorzę. Nie ważne, że tak naprawdę nawet go nie posiada.

W taki oto sposób, Catherine i Adam zostają wspólnikami. Oboje odnajdują w tym pałacyku wspólną pasję - granie sobie na nerwach. I robią to koncertowo !!!

Nie można nie zauważyć, że ta dwójka idealnie się uzupełnia w kwestiach biznesowych. Każde z nich zna się doskonale na tym co robi ale skupiają się na czepianiu o byle co i … tej chemii jaka między nimi jest baaardzo wyczuwalna. Aż iskrzy od samego początku, lecz niby nie chcą przekraczać granicy, szczególnie Hunter chce być profesjonalny, trzymać się swoich zasad. Jak myślicie - uda mu się ?

“Jak można odpychać się łokciami i jednocześnie przywierać do siebie ustami? Jak można patrzeć na kogoś z wściekłością i jednocześnie dawać się przypalać pożądaniu ? Jak można nie mówić i jednocześnie odbierać za dużo informacji ?

To książka, która zdecydowanie trafia do czołówki tych najlepszych jakie czytałam w tym roku. Połączenie romansu z takim wątkiem nieco kryminalnym / szczyptą gangsterki. Tu nie jest słodko i uroczo, ten wątek miłosny jest wyrazisty ale nie ma kwiatków i serduszek. Jest walka, ciągła , zaciekła i zaskakująca.

I tak skupiamy się na nich, na tej głównej parze bohaterów oraz Marku, którego nie da się pominąć. Szczególnie gdy Adam używa jego głowy żeby zapukać do drzwi… A gdy już zapominałam, że tu działo się coś więcej, że może być nie tylko zabawnie i namiętnie, autorki wplatają wręcz chwile grozy. I to tak fajnie się przeplata, tak umiejętnie manipulują emocjami czytelnika. Mogłabym powiedzieć, że w ten sposób dbają aby nie było nudno ale i bez tego byłoby ciekawie, bo tu na nudę po prostu nie ma miejsca.

Kocham tę książkę za wszystko. Te francuskie słówka, te straszne momenty gdy bałam się o bohaterów, te niedopowiedzenia i niestandardowe sposoby na zyskanie uwagi by je wyjaśnić. Nie znam się ani na hotelarstwie ani na prowadzeniu restauracji, a widać, że autorki przygotowały się do stworzenia tej książki i umiejętnie opisują kwestie przygotowania pałacyku do użytku przez nowych właścicieli. Tu każda strona jest perfekcyjnie dopracowana. Po prostu coś genialnego. Niewiele książek mnie zachwyca aż tak.

Co tu dużo mówić ? To książka którą polecam Wam z całego serducha, bo jestem więcej niż pewna, że zachwyci Was tak jak mnie, że pokochacie ją tak jak ja. Nie da się inaczej, nie ma po prostu innej możliwości.

Nie czytałam wcześniej książek żadnej z autorek, choć miałam je w planie. Teraz wiem, że nie ma opcji żebym ich nie przeczytała, nie poznała twórczości każdej z nich z osobna. Mają kobiety talent i chwała im za to.

Lilka, Natalia - dziękuję za zaufanie i za możliwość objęcia patronatem tego arcydzieła :) To bezapelacyjnie powód do dumy. Dla Was bez wątpienia jest takim powodem ta książka i wierzę, że będzie na szczycie każdej listy , szybko stanie się bestsellerem, bo ewidentnie na to zasługuje. Polecam się na przyszłość :*

Informacje dodatkowe o Irytujący Pan Hunter:

Kup książkę Irytujący Pan Hunter

Czarne i czarne
Liliana Więcek0
Okładka ksiązki - Czarne i czarne

Kontynuacja losów góralki i gangstera!Okazało się, że ich światy za bardzo się różnią.W związku Majki i Michaela pojawiają się pierwsze poważne zgrzyty...

Ten zły
Natalia Dziadura0
Okładka ksiązki - Ten zły

Pełna namiętności historia rodem ze słowiańskich legend. Ponad pół wieku temu pewna kobieta wezwała boga podziemi, by uratować najdroższe istoty....