Ja tu jestem szefem

Jest to moje pierwsze zetknięcie się z twórczością autorki i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Styl pani Ady jest bardzo przystępny oraz lekki, dzięki temu czytałam tę powieść w ekspresowym tempie i z przyjemnością. Już po kilku stronicach wciągnęłam się i wręcz pochłaniałam tą opowieść.

Treść historii opowiada o Dianie, która jest przyszywaną wnuczką kobiety sukcesu, właścicielki firmy produkującej cydr. Swoimi wybrykami doprowadza swoją babkę do takiego stanu, iż ta zmusza ją do podjęcia pracy w przedsiębiorstwie. Trafia pod skrzydła Nataniela, który ma ją przygotować do zarządzania w przyszłości tą firmą.

Nie trzeba zbytnio się wysilać, by domyślić się, iż ta dziewczyna, która do tej pory wydawała lekką ręką cudze pieniądze i imprezowała, nie była zadowolona z nowej sytuacji. Dodatkowo jej lekkomyślność oraz cięty i ostry jak brzytwa język nie przysparza jej przychylności u przełożonego.
Nataniel szczerze ją nienawidzi i stara się jak może uprzykrzyć jej życie.

Jak myślicie czy Diana mimo wszystko odnajdzie się w tej pracy. Czy personel oraz jej szef zmienią o niej zdanie i zaczną ją szanować? Dlaczego CEO jest pracoholikiem i co sprawiło, że jest tak cyniczny i źle nastawiony do bohaterki? Czy relacje tej dwójki ulegną ociepleniu?

Przypadła mi do gustu i to bardzo ta lektura, która okazała się niezwykle ciekawa, intrygująca i pasjonująca. Z zachwytem śledziłam utarczki słowne między głównymi postaciami. Jaki ja miałam wtedy ubaw. Iskry sypały się, a otoczenie gęstniało i to od pierwszego ich spotkania.

Z przyjemnością śledziłam poczynania Diany i Nataniela, ich przemiana wewnętrzna i postrzeganie wszystkiego było takie prawdziwe i przejmujące. Sceny zbliżeń są opisane ze smakiem, bez przesady i wulgaryzmów, a mimo to niczego im nie brakuje. Jest ogień, namiętność i uniesienie, które pobudza wyobraźnię i podnosi temperaturę otoczenia.

Emocji tu nie brakuje i są one obecne od pierwszych stronic aż po samo zakończenie. Fabuła jest spójna, dynamiczna z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji i intrygą, która uatrakcyjnia powieść. Postaci są genialnie wykreowane, realistyczne, charakterne, z pasjami.

Uważam, że warto sięgnąć po tę lekturę, która niesie ze sobą przesłanie. Nie należy oceniać ludzi zbyt pochopnie, bez wcześniejszego poznania ich. Zasłyszane opinie innych, niechęć, a także własne złe doświadczenia, mogą sprawić, że nie dostrzeżemy tego co wartościowe i piękne w człowieku. Trzeba pamiętać, że wiele osób ukrywa przed światem prawdziwe ja, zakładając maskę dla zmylenia.

Przeczytajcie „Ja tu jestem szefem”, przekonajcie się sami o czym jest ta pozycja i wyróbcie sobie o niej własne zdanie. Mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie. Ja polecam, a wy?

Informacje dodatkowe o Ja tu jestem szefem:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-01-19
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Tylko dla dorosłych

Zobacz opinie o książce Ja tu jestem szefem

Kup książkę Ja tu jestem szefem

Wybrana przez mafię
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Wybrana przez mafię

Wanda ma doświadczenie w byciu ślepą i głuchą wtedy, kiedy tego się od niej oczekuje. Nie zadaje pytań, nie docieka, nie ocenia. W ten sposób zarabia...

Poznałem cię w piekle
Ada Tulińska 0
Okładka ksiązki - Poznałem cię w piekle

Co zrobisz, gdy zakochasz się w swoim największym wrogu? W poznańskim półświatku król jest tylko jeden. Igła, bezwzględny gangster z mroczną przeszłością...