Jaclyn Hyde

W świecie, w którym każdy musi być naj... książka ta jest bardzo na czasie. Mam nadzieję, że wielu osobom otworzy oczy, gdyż porusza ważną sprawę. Oby wśród nich było wielu rodziców 😃.

13-letnia Jaclyn to perfekcjonistka, która chce być i jest zawsze naj... aby spełnić oczekiwania wszystkich wokół. Rodzice są z niej dumni, a nauczyciele stawiają ją za wzór. Nikt nie wie o pudełku z napisem „Nie otwierać”.
W dniu pełnym „katastrof”, przez przypadek, trafia do nawiedzonej posiadłości Enfieldów, gdzie w szufladzie szalonego naukowca znajduje przepis na Miksturę Perfekcji. Wykrada go, zdobywa składniki i tworzy ją. Substancja rozlewa się i …
Mikstura nie jest idealna i bohaterka zamienia się w złośliwą Jackie, która pakuje ją w kłopoty. Zaczyna kraść, oszukiwać, malować po budynkach itp.
Czy dziewczynka i jej rodzice zrozumieją, że perfekcyjność nie jest najważniejsza? Czy Jackie zniknie? Jaki sekret skrywa złośliwa dyrektorka?

To książka, która ukazuje, że nikt nie rodzi się idealny, a popełnianie błędów nie jest niczym złym. Mylenie się jest rzeczą naturalną, a nie pozwalanie sobie na najmniejsze błędy powoduje, że człowiek żyje w ciągłym stresie.
Uważam, że z sukcesów, nawet tych najmniejszych, trzeba się cieszyć, a z porażek – wyciągać wnioski. Nie należy stawać do wyścigu do doskonałości.
Książka jest idealnym przykładem, że prawdziwa przyjaźń trwa w dobrych jak i w złych chwilach oraz że nie trzeba być perfekcyjnym w każdym calu, aby ją przeżyć.

Książkę czytało mi się szybko.
Nie ma w niej niesamowitych zwrotów akcji, a jednak dużo się w niej dzieje. Książka mnie nie nudziła. To idealna lektura na wakacje. Wnioski z niej wyciągnięte mogą wielu osobom zmienić plany na kolejny rok

Informacje dodatkowe o Jaclyn Hyde:

Wydawnictwo: inne