Jaclyn Hyde

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788366839267
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: Jaclyn Hyde
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Adrian Tomczyk

Ocena: 5 (1 głosów)

Trzynastoletnia Jaclyn jest idealną koleżanką, uczennicą i córką: piecze pyszne ciasteczka, dostaje najlepsze oceny i zawsze doskonale wypada na szkolnych przedstawieniach. Wszystko zmienia się, gdy pod wpływem magicznej mikstury dziewczynka przemienia się w złośliwą i niemiłą Jackie.

Czy Jaclyn poradzi sobie z Jackie? Czy uda jej się pokonać potwora doskonałości?

Ta zabawna i pełna zwrotów akcji książka nawiązuje do historii doktora Jekylla i pana Hyde’a, ale jest współczesną opowieścią o rodzinie, przyjaźni i byciu sobą.w

Tagi: Historie miłosne teatr Zło dobro bycie sobą

Kup książkę Jaclyn Hyde

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jaclyn Hyde

Jaclyn Hyde
Annabeth Bondor-Stone, Connor White
Wydawnictwo Zygzaki @wydawnictwozygzaki

Trzynastoletnia Jaclyn jest idealną koleżanką, uczennicą i córką: piecze pyszne ciasteczka, dostaje najlepsze oceny i zawsze doskonale wypada na szkolnych przedstawieniach.
Perfekcjonustkadla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jaclyn jest przekonana, że ciężką pracą i odpowiednim nastawieniem, można osiągnąć wszystko, nawet to, co wydaje się niemożliwe.
Wszystko zmienia się, gdy pod wpływem magicznej mikstury dziewczynka przemienia się w złośliwą i niemiłą Jackie.

Czy Jaclyn poradzi sobie z Jackie? Czy uda jej się pokonać potwora doskonałości?

Ta zabawna i pełna zwrotów akcji książka jest współczesną opowieścią o rodzinie, przyjaźni i byciu sobą.
Idealna dla nastolatków, jak również nieco młodszych dzieci.

***
Uwaga od mojej mamy:
Moim zdaniem książkę powinien przeczytać też rodzic. Bardzo często bywa tak, że to rodzice wywierają dużą presję na swoje dzieci. Mają duże ambicje co do wychowania i wykształcenia, a one nie są wstanie temu wszystkiemu podołać.
Dlatego drodzy rodzice - pozwólmy, aby dzieci były sobą i spełniały swoje marzenia, a nie nasze, dorosłych.

Link do opinii

W świecie, w którym każdy musi być naj... książka ta jest bardzo na czasie. Mam nadzieję, że wielu osobom otworzy oczy, gdyż porusza ważną sprawę. Oby wśród nich było wielu rodziców 😃.

13-letnia Jaclyn to perfekcjonistka, która chce być i jest zawsze naj... aby spełnić oczekiwania wszystkich wokół. Rodzice są z niej dumni, a nauczyciele stawiają ją za wzór. Nikt nie wie o pudełku z napisem „Nie otwierać”.
W dniu pełnym „katastrof”, przez przypadek, trafia do nawiedzonej posiadłości Enfieldów, gdzie w szufladzie szalonego naukowca znajduje przepis na Miksturę Perfekcji. Wykrada go, zdobywa składniki i tworzy ją. Substancja rozlewa się i …
Mikstura nie jest idealna i bohaterka zamienia się w złośliwą Jackie, która pakuje ją w kłopoty. Zaczyna kraść, oszukiwać, malować po budynkach itp.
Czy dziewczynka i jej rodzice zrozumieją, że perfekcyjność nie jest najważniejsza? Czy Jackie zniknie? Jaki sekret skrywa złośliwa dyrektorka?

To książka, która ukazuje, że nikt nie rodzi się idealny, a popełnianie błędów nie jest niczym złym. Mylenie się jest rzeczą naturalną, a nie pozwalanie sobie na najmniejsze błędy powoduje, że człowiek żyje w ciągłym stresie.
Uważam, że z sukcesów, nawet tych najmniejszych, trzeba się cieszyć, a z porażek – wyciągać wnioski. Nie należy stawać do wyścigu do doskonałości.
Książka jest idealnym przykładem, że prawdziwa przyjaźń trwa w dobrych jak i w złych chwilach oraz że nie trzeba być perfekcyjnym w każdym calu, aby ją przeżyć.

Książkę czytało mi się szybko.
Nie ma w niej niesamowitych zwrotów akcji, a jednak dużo się w niej dzieje. Książka mnie nie nudziła. To idealna lektura na wakacje. Wnioski z niej wyciągnięte mogą wielu osobom zmienić plany na kolejny rok

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy