Jak czerpać radość z pracy

Doświadczyliście kiedyś uczucia, że praca, która miała być waszą "pracą marzeń" przestała przynosić Wam radość, stała się rutyną, która was coraz bardziej drażni, niż cieszy? Albo po prostu czujecie, że zaczynacie się powoli wypalać? Z pomocą przyjść może wam książka pod tytułem Jak czepiać radość z pracy autorstwa Marie Kondo oraz Scotta Sonensheina.

W swojej książce przedstawiają skuteczne metody porządkowania strefy zawodowej, tak,by na nowo czytelnik mógł cieszyć się swoją pracą i życiem zawodowym. Przyznam szczerze, że dla mnie ta książka stała się małym wybawieniem. Zważywszy na fakt, iż pół roku spędzam w pracy dość intensywnie, a drugie pół potrafi rozleniwić.
Książka sama w sobie nie jest niczym innym jak poradnikiem. Napisana dość lekkim językiem, co sprawia, że nie jest nudna i szybko się ją czyta. Jednak dla mnie jest trochę za mało szczegółowa i po prostu czegoś w niej zabrakło, żeby zaspokoić moją wiedzę na temat porządkowania swojej przestrzeni. Nie zawiera skomplikowanych terminów, a nawet jeśli jakieś się pojawiają to autorzy jasno i przejrzyście je wyjaśniają. Tzw. życiowych przykładów jest sporo, jak technika porządkowania w danej dziedzinie pracy może pomóc w odzyskaniu poczucia zawodowego spełnienia. Jednak myślę, że autorzy powinni posłużyć większą ilością przykładów.

Podsumowując książka Jak czerpać radość z pracy, jest całkiem dobrym i ciekawym poradnikiem. Jeśli chcemy w jakiś sposób usystematyzować naszą naprawdę, poprawić jej jakość, to przeczytanie jej będzie dobrym początkiem do tego.

Informacje dodatkowe o Jak czerpać radość z pracy:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Joy at Work: The Career-Changing Magic of Tidying-Up
Tłumaczenie: Anna Czajkowska
Dodał/a opinię: Molikksiazkowyy

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Jak czerpać radość z pracy

Kup książkę Jak czerpać radość z pracy