Jak czerpać radość z pracy

Wiele osób pracujących w biurach marzy o tym, żeby codziennie zaczynać dzień bez stresu i tak samo go kończyć, żeby udało im się zrealizować wszystkie oczekiwania i zobowiązania na dany dzień, niestety większość osób zaczyna się już irytować samym zobaczeniem swojego miejsca pracy.
Bałaganienie mamy we krwi, spieszymy się gdzieś, więc nie odkładamy rzeczy na miejsce, twierdząc, że zrobimy to po powrocie, a jak wracamy, to jesteśmy tak zmęczeni, że odkładamy to na kolejny dzień, i tak właśnie wpadamy w błędne koło.
Jak czerpać radość z pracy to poradnik, który pomoże nam uporządkować swoje miejsce pracy tak, że będziemy czuli się przy nim lepiej, będziemy umieć odnaleźć wszystkie niezbędne dokumenty i będziemy bardziej produktywni. Musimy tylko zdawać siebie sprawę z tego, że największą funkcję spełnia nasza głowa, bo to nie jest tak, że kupimy poradnik, przeczytamy go i już, my musimy sami uświadomić sobie to, że dzięki tym zmianom nasze życie stanie się lepsze i wprowadzić je w życie. Autorka świetnie już na samym początku ujęła to, że pracownicy, widząc swój bałagan na biurku, czują irytacje i niemoc, twierdzą, że nie mają czasu na sprzątanie, ale tak naprawdę to ten bałagan wysysa z nich więcej energii niż samo posprzątanie go.
Ludzie mają predyspozycje do gromadzenia niepotrzebnych rzeczy, bo może się przydadzą, potem w ogóle zapominają, że je mają lub zapominają, gdzie je schowali i, tak czy inaczej, w potrzebie muszą tę rzecz kupić. Tak samo, jak biurka zabałaganione są laptopy, miliony nieprzeczytanych maili, a wystarczy je przejrzeć, zrezygnować z newslettera od odbiorców, którzy już nas nie interesują, skasować stare wiadomości tak, żebyśmy mieli łatwy podgląd na nowe, a nie za każdym wejściem na pocztę marudzić, że ma się tyle nieprzeczytanych wiadomości.
Uporządkowanie swojego życia oczyszcza, sprawia, że jesteśmy wolni i czujemy się lepiej, więc warto poświęcić swój czas na przeczytanie tego poradnika i wprowadzenie w swoje życie tych prostych, ale bardzo cennych rad.

Informacje dodatkowe o Jak czerpać radość z pracy:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Joy at Work: The Career-Changing Magic of Tidying-Up
Tłumaczenie: Anna Czajkowska
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Zobacz opinie o książce Jak czerpać radość z pracy

Kup książkę Jak czerpać radość z pracy