Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto rozwijać

Michele Borba oddała w nasze ręce bardzo ciekawy poradnik, po który tak naprawdę powinien sięgnąć każdy świadomy rodzic.

„Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto rozwijać„ ukoi niejeden rodzicielski niepokój o to, co zrobić, żeby wychować zdrowe, szczęśliwe i odnoszące w życiu sukcesy. Niesie optymistyczne przesłanie, że możliwe jest nauczenie dziecka empatii czy optymizmu, że nigdy nie jest za późno, żeby wyrosło na spełnionego dorosłego.

Całość została napisana naprawdę ciekawie dzięki czemu przez książkę bardzo szybko się płynie, a wprowadzenie rad w niej zawartych jest bardzo proste. Autorka skupia się na siedmiu cechach, które warto rozwijać w swoim dziecku już od samego początku. Należą do nich empatia, wytrwałość, pewność siebie, ciekawość, optymizm, samokontrola oraz prawość. Każdej z tej cech autorka poświęciła wiele uwagi i opisała co niesie za sobą jej rozwijanie i jak daną cechę tak naprawdę rozmieć. Dzięki książce w prawidłowy sposób możemy ocenić jakie mocne strony posiada nasze dziecko i jak „wycisnąć” z nich największy potencjał. Fajnymi i przydatnymi wskazówkami są te dotyczące jak ustalić dziecku limity korzystania z elektroniki i pokazania mu jak spędzanie czasu z bliskimi i zabawy z kolegami na podwórku są fajne. To my rodzice powinniśmy pokazać dziecku, że zabieranie głosu w ważnych spraw jest ważne i nie można się tego bać. A dobrze wiemy, że nawet niejeden dorosły ma z tym ogromne problemy. Dlatego wskazówki zawarte w książce mogą i pomóc nam.

„Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto rozwijać„ to naprawdę świetnie napisany poradnik o tym jak pokazać dziecku, że rozwój osobisty (ten wewnętrzny) jest bardzo ważny. Wielu dorosłych zaczyna rozwijać się wewnętrznie dość późno, a dzięki tej książce możemy pomóc to robić swoim dzieciom już od najmłodszych lat. Uwierzcie, że jeżeli wprowadzicie do życia swojego i swojego dziecka tych kilka rad to w przyszłości będziecie mieć w domu wspaniałego człowieka przed którym świat staje otworem. Człowieka, który nie będzie bał się gonić za marzeniami i dążyć po swoje.

Informacje dodatkowe o Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto rozwijać:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-11
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Thrivers
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Opieka nad dzieckiem i wychowanie - poradniki

Zobacz opinie o książce Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto rozwijać

Kup książkę Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. 7 cech, które warto rozwijać