Jedno małe poświęcenie

Alex Traynor boryka się z traumatyczną przeszłością. Pracował na wojnie w Syrii jako fotograf, był porwany i torturowany. Te wydarzenia odbiły się na jego psychice i nieustannie w nim żyją. Na wojnie poznał Emily, która pracowała jako lekarz. Po powrocie stanowili parę, w planach mieli zalegalizowanie swojego związku. Jednak pewnego dnia kobieta znika i zostawia list, w którym informuje Alexa, aby jej nie szukał. Dla niego to ogromny cios, ale nie wierzy, aby Emily mogła tak postąpić. Od początku nie daje temu wiary. Czy ma rację? A może tak naprawdę jej nie znał dobrze? Może odgrywała przed nim rolę swojego życia?

Dochodzenie w sprawie jej zaginięcia prowadzi detektyw Sheryn Sterling i jej partner Rafael Menoda. Oczywiście pierwszym, a zarazem głównym podejrzanym staje się nie stroniący od narkotyków Alex. To również on był podejrzany w sprawie innego wypadku sprzed dwóch lat. Sheryn stara się za wszelką cenę udowodnić jego winę. Śledztwo przyspiesz i nabiera tempa, wiele śladów wiedzie do narzeczonego zaginionej. Ale on oczywiście wszystkiemu zaprzecza. Czy Alex rzeczywiście stoi za zniknięciem Emily? Jaki miałby w tym cel? Może zespół stresu pourazowego sprawia, że nie panuje nad swoimi emocjami i zrobił ukochanej krzywdę?

Czytając tę powieść sama miałam mętlik w głowie. Co chwilę mój punkt widzenie ulegał zmianie. Raz oskarżałam Alexa, kolejnym razem broniłam go ostatkiem sił. Ale wnikliwe dochodzenie, łączenie faktów i przyjrzenie się wydarzeniom sprzed lat, doprowadzą śledczych do winnego zniknięcia Emily. Znakomita praca i doświadczenie detektywów oraz niecodzienna intuicja ukierunkowały ich we właściwym kierunku.

Uczestniczenie w akcji, przedstawianej z kilku perspektyw sprawiło, że mieliśmy całościowy i rzetelny pogląd na dynamicznie zmieniającą się fabułę, na szybkie tempo i zaskakujące sytuacje i wydarzenia. Po tej opowieści wiem, że należy być dokładnym i wnikliwym obserwatorem, analizować każdy malutki ślad i wątek i nie wolno pozwolić, aby ktoś zmylił naszą czujność.

Te wszystkie elementy sprawiają, że od tej historii nie sposób się oderwać, dopóki nie dojdziemy do finału. Warto na niego czekać. Typowanie sprawcy zniknięcia Emily nie ma sensu, szkoda czasu na gdybanie i przewidywanie. Lepiej skupić się na przeżyciach i cieszyć się z uroków tego intrygującego thrillera. Pozwolić, aby emocje w nas zagościły na dłużej i nie opuściły nas zaraz po jej przeczytaniu.

Polecam, tajemnicza i pełna niedomówień, z elektryzującą fabułą.

Informacje dodatkowe o Jedno małe poświęcenie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-11-03
Tytuł oryginału: One Small Sacrifice
Dodał/a opinię: Małgosia Brzeska

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Jedno małe poświęcenie

Kup książkę Jedno małe poświęcenie