Jezioro wspomnień

Zapraszam do powieści o miłości pt. "Jezioro wspomnień" autorstwa Grażyny Saj-Klocek oraz Irminy Klocek.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwoborgis

Fabuła książki bazuje na niezapomnianych dziennikach i wspomnieniach Marioli, teściowej Madzi, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością.

Mariola 17 - letnia dziewczyna, o długich czarnych włosach, pilna i wzorowa uczennica zakochuje się bez pamięci w Jarku. Mieszka w Szczytnie, w mieście gdzie wszyscy się znają. Są tu dwa jeziora otoczone mokradłami. To nad nimi Mariola spędza czas z Jarkiem. Jarek to wysoki blondyn, licealista, od dawna ją interesował. Grał na flecie, uwielbiał poezję, był bardzo samodzielny.

Jarek był jej pierwszą głęboką miłością, łączyło ich, pokrewieństwo dusz. Miał dopiero 17 lat, uczył się życia. Ich miłość pomaga im we wszystkim, mobilizuje do sumienniej pracy i wspólnej nauki. Jarek wyjeżdża z rodzicami do Czechosłowacji zamiast na zimowisko. Mariola pojechała na pierwsze w jej życiu zimowisko w góry. Na zimowisku poznała Wiktora, chłopca z Krakowa. To delikatny, drobny, o ciemnych włosach chłopiec, zafascynowany gwiazdami i miłością do pięknych kobiet. Mariola Wiktora pragnęła ciałem, dała się ponieść namiętności, boryka się z uczuciami.

Kogo wybierze?

W Jarku kochała dobroć, troskę, czułość, bratnią duszę. Był zawsze dobry i kochający, całkowicie jej oddany, najlepszy przyjaciel.

Wiktor tak skrajnie różny, a jednocześnie tak podobny fascynował ją, z pasją pokazywał gwiazdy, zmącił dotychczasowy spokój, wdarł się do jej życia i wywrócił świat do góry nogami.

Czego pragnęła i bała się jednocześnie? Czy przyjazd Wiktora do Szczytna zmieni jej relację z Jarkiem? Czy Jarek porzuci Mariolę?

Madzia, synowa Marioli porównuje Krystiana do Jarka. Była młoda i głupia, oczarowana Krystianem, który był szarmancki, ładnie się ubierał, świetnie tańczył, przynosił prezenty, mówił że kocha. Pierwsza miłość miała być ostatnią. Krystian uciekł do Norwegii, gdyż narobił długów. Ona w ciąży liczyła na pomoc babci. Madzia po przejściach połączyła się z synem Marioli, który jest lepszym ojcem, mężem i człowiekiem niż Krystian.

Mariolę i Madzię połączyła miłość do jednego mężczyzny i wspólna historia.

Dzienniki spisane przez Mariolę Madzia wydaje w prezencie w 60 urodziny Marioli...

Fabuła książki oprócz pięknej młodzieńczej miłości licealistów, ukazuje czytelnikom skromne życie w czasach PRL-u, dawne i współczesne miasto Szczytno. Po mistrzowsku zostały nam ukazane wspomnienia, tamte czasy, budzą podziw, są dowodem na to, że marzenia trzeba spełniać. Książkę czyta z dużym zaciekawieniem. Gratuluję bardzo dobrego duetu pisarskiego stworzonego przez teściową Panią Grażynę Saj-Klocek oraz jej synowej Irminy Klocek. Lektura sprawdzi się w długie szare dni jakie mamy za oknem polecam 🔥❤️.

Informacje dodatkowe o Jezioro wspomnień:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-01-10
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Jezioro wspomnień

Kup książkę Jezioro wspomnień

Miłość jest bardziej niebezpieczna, można kochać albo nienawidzić. Przyjaźń nie jest taka radykalna. Przyjaciółki możesz nie widzieć latami, a gdy się spotkacie, to jakby tej przerwy nie było.

Jak to możliwe, że każdy z nas szuka miłości i potrzebuje jej jak ziemia deszczu, ale ta szczera i cicha wieczna miłość przegrywa w starciu z chwilową namiętnością.