Joker

"Joker" to długo wyczekiwana, trzecia część, kończąca serię "Teoria gier". Dwie pierwsze: "Układanka" oraz "Pionki" bardzo przypadły mi do gustu i dałam się całkowicie wciągnąć w grę stworzoną przez Natalię Nowak-Lewandowską. Mam nadzieję, że ostatni tom wciągnie mnie na tyle mocno, co poprzednie.

Julianna Różańska, po ekscesach z narkotykami i wyrzeczeniu się jej przez rodziców, może liczyć jedynie na brata Jakuba. Po przezyciach, jakie spotkały Majkę, jej siostrzenicę, Kuba wraz z córką wyjeżdża do Włoch, a z Julką utrzymuje kontakt jedynie internetowy. Kobieta pozostaje w Łodzi i zamieszkuje z Norbertem, policjantem.

Życie Julianny toczy się swoim własnym rytmem do momentu, kiedy otrzymuje bukiet białych róż z napisem Joker. Od tamtej chwili dzieją się same dziwne rzeczy: kartki z jej imieniem porozrzucane po klatce schodowej, głuche telefony i smsy. Okazuje się, że jest śledzona. Zaczyna żyć w ciągłym strachu, lecz nie chce, by informacja o jej stalkerze dotarła do uszu Norberta. Postanawia więc przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Czy to był dobry pomysł?

"Zepchnęła lęk głęboko, by przestał mieć nad nią kontrolę, ale wiedziała, że zło czai się tuż obok i uderzy ponownie w najmniej oczekiwanym momencie".

"Joker" to książka, od której nie mogłam się oderwać już od pierwszych stron. Jest tak dobra, jak poprzednie części. Trzyma w napięciu i lawiruje emocjami. Wzbudza ciekawość, powoduje gęsią skórkę. Ten obyczajowy thriller jest  świetnie dopracowany, z wieloma zwrotami akcji i przysparza szybsze bicie serca. Oprócz mocniejszych akcji znajdziemy w nim także łagodne i rozczulające sceny z dobrymi i miłymi postaciami, chociażby Pana Teodora z kwiaciarni, którego obdarzyłam niezwykłą sympatią. Żałuję, że to już ostatnia część i czas się rozstać z bohaterami "Teorii gier". Kto jeszcze nie czytał, polecam Wam całą serię.

Informacje dodatkowe o Joker:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-09-27
Dodał/a opinię: Dominika Kus

Tagi: Detektywistyczna powieść obyczajowa (cosy mystery)

Zobacz opinie o książce Joker

Kup książkę Joker

Pozorność
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Pozorność

Już nic nie miało znaczenia, bo właśnie w tej chwili jej życie się skończyło. Życie i małżeństwo, które okazało się tak bardzo koszmarne, tak zakłamane...

Serce w bliznach
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Serce w bliznach

Nie dopuść do tego, aby odrobina zła, która znalazła się w twoim sercu, urosła i zagnieździła się w nim na dobre. Filip ulega wypadkowi, w wyniku którego...