Joker

Serię książek Teoria gier autorka zamyka powieścią „Joker”. Muszę przyznać, że pani Natalia potrafi stworzyć takie dopracowane dzieło, które totalnie porusza czytelnika i wywołuje ogrom skrajnych emocji, które nie opuszczają nawet po zakończeniu lektury. Po kilku stronach wciągnęła mnie ta intrygująca historia i tak pochłonęło mnie czytanie, że skończyłam nad ranem, nie odkładając jej nawet na moment. Zapewniam jednak, że warto było zarwać noc.

Cała paleta intrygujących zdarzeń zaczęła się w dniu, gdy Julianna otrzymuje przesyłkę z kwiatami podpisaną jednym słowem „Joker”. Potem niespodziewanych incydentów było coraz więcej, głuche telefony, porozwalane kartki z jej imieniem. Jednak dziewczyna zamiast poprosić partnera lub bliskich o pomoc, rozpoczyna śledztwo i chce odnaleźć prześladowcę na własną rękę. Nie był to zbyt fortunny pomysł, bo zamiast przynieść korzyść powoduje, że jej dotąd stabilne życie zaczyna się sypać.

Czy bohaterka poradzi sobie ze stalkerem i wszechogarniającymi ją problemami? Czy ukrywana tajemnica rozwali jej związek z Norbertem? Kto ją prześladuje i dlaczego?

Powiem wam, że jest to niezwykle ciekawa książka, która tylko zaskakiwała i nie można było przewidzieć zakończenia. Na ciele czułam dreszcze a w chwilach grozy oddech tak mi przyśpieszał, że aż mnie dławiło w gardle.

Jestem pełna uznania dla autorki, za jej genialną kreację postaci, za budowanie napięcia, mylenie wszelkich tropów i poszlak. Plastyczne pióro pisarki i lekki styl wpasował się w moje gusta czytelnicze. Takie powieści sprawiają ogromną radość odbiorcy, nie męczą, tylko zachęcają do poznawania zawartych w niej opowieści.

Ja ze swej strony zachęcam was do sięgnięcia po tę pozycję. Oczywiście można ją czytać osobno, jednak polecam najpierw poznać wcześniejsze tomy, by móc bardziej wczuć się w umysł bohaterów, wiedzieć co przeszli i dlaczego tak postępują a nie inaczej.

Uważam, że zachwyci was ta lektura i naprawdę spędzicie z nią przyjemne chwile, które pomogą zapomnieć o codzienności i ciężkiej pracy. Preferujecie w książkach wątek kryminalno-obyczajowy? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to nie wahajcie się. Czytajcie!

Informacje dodatkowe o Joker:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-09-27
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Detektywistyczna powieść obyczajowa (cosy mystery)

Zobacz opinie o książce Joker

Kup książkę Joker

Wybór M.
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Wybór M.

Pozostała tylko jedna myśl, męcząca i drażniąca coraz mocniej i mocniej. Czuła nienaturalny spokój, w którym rozmyły się wcześniejsze przerażenie, wściekłość...

Miasteczko
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Miasteczko

Niektóre tajemnice należą tylko do nas, w każdej chwili możemy je ujawnić i zmienić bieg naszego życia. Przejmująca powieść o małym miasteczku, dawnych...