Już nie ucieknę. Siostry z ulicy Wiśniowej

Tom 1 cyklu Siostry z ulicy Wiśniowej

„Już nie ucieknę” Joanny Nowak to urocza powieść obyczajowa, która otula swym ciepłem i dostarcza wielu powodów do uśmiechu, rozpoczynająca cykl „Siostry z ulicy Wiśniowej”. Przepadłam, gdy tylko zobaczyłam jej okładkę, a po przeczytaniu wiedziałam, że gorąco będę Was zachęcać do jej przeczytania.

Bo autorka porusza tu nie tylko wątek pierwszej miłości, która podobno nigdy nie rdzewieje, ale również pomocy porzuconym i zaniedbanym zwierzakom, który rozczuli każde serce.

Bohaterkami całej serii są trzy siostry, trojaczki, na których spoczywa klątwa rzucona przez ich matkę zranioną do głębi przez męża. No, może to nie do końca klątwa, a wpływ i wychowanie, które czyni je ostrożnymi i sceptycznymi w kontaktach z mężczyznami.

W „Już nie ucieknę” śledzimy historię Ady, porzuconej przez narzeczonego i Adama, który po śmierci rodziców stara się o przyznanie opieki nad nieletnim rodzeństwem. Kiedyś łączyło ich młodzieńcze uczucie, ale rozstanie, które wówczas wydawało się koniecznością, obojgu złamało serce. Zbiegi okoliczności sprawiają, że ich drogi przecinają się ponownie, a impulsywna decyzja, tak niezwykła dla Ady, doprowadza do rewolucji w ich życiu.

To opowieść nie tylko o miłości, ale również o relacjach rodzinnych, które warto pielęgnować jak rzadki kwiat. O trudnych wyborach pomiędzy uczuciem, a karierą. Chęcią wyrwania się z małego miasteczka, wypłynięcia na głębokie wody, nie poddania się rutynie codzienności i ciężarowi odpowiedzialności.

To też opowieść nie tylko o ludziach zranionych przez los, ale i o zwierzętach, porzuconych, niechcianych, kalekich czy starych trafiających do schronisk. Czworonogach, które już straciły nadzieję na przytulny dom i człowieka, którego mogłyby pokochać całym sercem. Czy Ada znajdując domy dla zwierząt, dając im nową nadzieję na szczęście potrafi dać taką i sobie?

Informacje dodatkowe o Już nie ucieknę. Siostry z ulicy Wiśniowej:

Kup książkę Już nie ucieknę. Siostry z ulicy Wiśniowej

Aniołkowe mamy
Joanna Nowak0
Okładka ksiązki - Aniołkowe mamy

„Czy masz odwagę zajrzeć do świata, w którym dwa paski na teście ciążowym nie zawsze oznaczają różowego noworodka tulonego po dziewięciu miesiącach...

Klub Porzuconych Narzeczonych
Joanna Nowak0
Okładka ksiązki - Klub Porzuconych Narzeczonych

Annę - studentkę architektury, Julię - pracownicę supermarketu, matkę czteroletnich bliźniaczek, i Margo - współwłaścicielkę biura rachunkowego...